Nowe inwestycje Metsä Board
22 Nov 2018 07:08

Metsä Board – spółka należąca do Metsä Group – poinformowała o nowych inwestycjach w swoich dwóch fińskich zakładach.

Firma rozpoczęła montaż nowej linii do przekrawania na arkusze w zakładzie produkcji tektury w Äänekoski. Inwestycja spowoduje wzrost rocznej wydajności krajalni o 35 tys. ton – do łącznej wartości 120 tys. ton. Wartość inwestycji wynosi 11 milionów euro. Dzięki nowej linii do przekrawanie na arkusze, zakład będzie mógł reagować na rosnący popyt.

Oprócz nowego przekrawacza arkuszy, inwestycja obejmuje dodatkową automatyzację zainstalowanych przekrawaczy oraz urządzenia do transportu i przechowywania zwojów. Nowa linia do przekrawania na arkusze zostanie zainstalowana w już działającej krajalni, a jej uruchomienie jest planowane na wrzesień 2019 r.

Druga z inwestycji dotyczy zwiększenia potencjału produkcyjnego w celulozowni Kaskinen poprzez zakup drugiej linii belowania. Uzupełniając wcześniejsze zmiany procesu technologicznego i wytwarzanego produktu, inwestycja ta umożliwi zwiększenie ilości wytwarzanej masy chemotermomechanicznej bielonej (BCTMP), zapewni stabilną jakość i niezawodność produkcji. Linia zostanie uruchomiona na przełomie listopada i grudnia 2018 r. Wartość inwestycji wynosi 6 milionów euro.

Roczna zdolność produkcyjna wzrośnie o kolejne 30 tys. ton do 370 tys. ton, co pomoże zakładowi reagować na rosnące zapotrzebowanie. Produkowana w Kaskinen masa BCTMP jest wykorzystywana do produkcji tektury litej Metsä Board oraz sprzedawana na rynku. Zastosowanie masy BCTMP o wysokiej jakości umożliwia uzyskanie tektury litej o pożądanych parametrach, takich jak niska gramatura.

Źródło: Metsä Board