Nowe materiały wierzchnie UPM Raflatac
13 Apr 2017 11:14

UPM-RAF-WashOffFirma UPM Raflatac wypuściła na europejski rynek dwa nowe materiały wierzchnie do produkcji zmywalnych etykiet logistycznych. Thermalite Top+ PEFC oraz Thermalite Eco+ PEFC są lekkie i po przyklejeniu klejem RP45 LW przywierają trwale nawet do nierównych i wzorzystych powierzchni, z których można je łatwo zmyć bez pozostawiania śladów. Dzięki nowym materiałom możliwe jest wydajne etykietowanie palet z tworzyw sztucznych, skrzynek i innych pojemników i ponowne kierowanie ich wielokrotnie do obrotu – przy minimum bałaganu i maksimum sprawności.

Thermalite Top+ PEFC to pozbawiony BPA zmywalny materiał wierzchni pod zadruki termiczne. Posiada dobrą stabilność obrazu i zachowuje swoją użyteczność zarówno w warunkach chłodniczych, jak również w wysokich temperaturach. Thermalite Eco+ PEFC to lekki materiał wierzchni do zadruku termicznego, także zmywalny. Do jego produkcji wykorzystywanych jest mniej surowców w porównaniu ze standardowymi produktami, ponieważ ma mniejszą gramaturę, co nie wpływa jednak na jego zachowanie.

„Te produkty są lekkie, dzięki czemu są lepsze dla środowiska” - mówi Jouni Iiskola, dyrektor ds. logistyki w UPM Raflatac. „Do ich produkcji wykorzystujemy mniej surowców, a mniejsze koszty transportu redukują emisję zanieczyszczeń. Dzięki ich doskonałej funkcjonalności oraz doskonałej efektywności środowiskowej, oba produkty zostały zaakceptowane przez Svenska Retursystem, szwedzki system obrotu skrzynkami i paletami do ponownego użytku.”

Na podstawie UPM Raflatac opracował TK