Nowości EFI na All4Pack
28 Nov 2018 14:13

Firma Electronics For Imaging (EFI) zaprezentuje na rozpoczynających się w tym tygodniu paryskich targach All4Pack szerokie portfolio swych rozwiązań produktowych oraz oprogramowania, wśród nich nowe tryby zadruku tektury falistej na maszynie EFI Nozomi C18000.

„Nowe tryby druku dla Nozomi i nasz nowy biały atrament uzupełniają portfolio produktów firmy służących wydajnej produkcji na tekturze falistej (…) - powiedział José Luis Ramón Moreno, wiceprezes i dyrektor generalny EFI Industrial Printing. „Goście odwiedzający stoisko EFI będą je opuszczać z głowami pełnymi pomysłów na temat tego, w jaki sposób najnowocześniejsze możliwości cyfrowe mogą w rewolucyjny sposób wpłynąć na ich biznes.”

Wśród prezentowanych rozwiązań znajdą się m.in. oprogramowanie biznesowe i produkcyjne EFI Corrugated Packaging Suite oraz EFI Escada, element Sute, który wspomaga firmy opakowaniowe w maksymalizacji potencjału ich działalności, od poziomu tekturnicy i kontroli procesów aż po pełne śledzenie i raportowanie nt. produktów.

Goście stoiska będą mogli przekonać się naocznie o możliwościach nowego białego atramentu w ofercie EFI. Dotychczas maszyna Nozomi drukowała z użyciem 6 kolorów (CMYK, pomarańczowy i fioletowy); teraz dostępny jest również kolor biały, który znacząco rozszerza możliwości użytkowników.

Dzięki białemu atramentowi producenci opakowań będą w stanie realizować imponujące nadruki w żywych kolorach bezpośrednio na tekturze falistej. High-endowy, potężny interfejs EFI Fiery NZ 1000 – serce maszyny Nozomi C18000 – upraszcza proces tworzenia kolorów spotowych oraz kładzenia apli na drukowanych pracach.

Dodatkowo producent rozszerzył możliwości tej maszyny, dodają trzy nowe tryby druku (a przy okazji zużycia atramentów):

- tryb PHOTO, który pozwala na uzyskanie 97% zgodności z paletą barw PANTONE w druku sześcioma kolorami, przy wyłączonym limicie zużycia atramentów; stanowi on idealne rozwiązanie do realizacji prac wymagających wysokiego nasycenia i żywych kolorów;

- tryb POP nieznacznie ogranicza gamut barw, ale bez wyraźnego pogorszenia jakości druku, i doskonale nadaje się do realizacji tych prac, które wymagają osiągnięcia balansu między wysoką jakością i oszczędnością atramentów;

- tryb ECO można stosować dla osiągnięcia najniższego możliwego zużycia atramentów; jednocześnie znacząco ogranicza on skalę barw. Został stworzony dla tych producentów opakowań, którzy nade wszystko oczekują niskich kosztów druku. Z drugiej strony nawet stosowany do druku na niepowlekanych arkuszach i przy prostych grafikach pozwala na osiągnięcie dobrych rezultatów.

Cyfrowa produkcja opakowań na maszynie Nozomi gwarantuje firmom opakowaniowym i markom nowe możliwości opłacalnego tworzenia nielimitowanych wersji, małych partii produkcyjnych, a nawet realizacji zleceń personalizowanych i wersjonowanych. Opakowania to kluczowy element w pozycjonowaniu marki na rozwijającym się rynku e-handlu, i z myślą o tym segmencie maszyna Nozomi została wyposażona w możliwość nadruku kustomizowanych grafik lub tekstów.

Interfejs Fiery DFE wydajnie obrabia duże ilości danych zmiennych niezbędnych do realizacji wspomnianych oczekiwań. A w miarę możliwości druku cyfrowego wpływają na wzrost liczby krótkich, wersjonowanych i w pełni personalizowanych zleceń, ekosystem EFI dla tektury falistej dostarcza klientom kompletny workflow, który ułatwia przyjmowanie prac, planowanie, kolejkowanie, fakturowanie itd.

Workflow EFI dla produkcji na tekturze falistej – Corrugated Packaging Suite – to kompletne, wszechstronne oprogramowanie zintegrowane z interfejsami EFI Fiery DFE, maszynami Nozomi i pozostałymi rozwiązaniami produkcyjnymi.

W Paryżu firma zaprezentuje Wersję 6 oprogramowania, wyposażoną w niezawodną technologię planowania wysyłek, która optymalizuje transport pod kątem nośności ciężarówek, a tym samym pozwala użytkownikom na ograniczenie kosztów oraz zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko. Dodatkowo wchodzący w skład Suite Corrugated Business System oferuje solidne narzędzia do kolejkowania prac, harmonogramowania, przeszukiwania oraz importu danych, które upraszczają proces aktualizacji do Suite z innych systemów.

Na podstawie informacji EFI opracował TK