Nowy boxmaker SOLARCO na targach TAROPAK 2018
27 Sep 2018 14:54

Emergraf – wyłączny przedstawiciel w Polsce czeskiego producenta maszyn do obróbki tektury falistej – serdecznie zaprasza wszystkich zwiedzających do odwiedzenia stoiska Solarco na targach TAROPAK 2018 w dniach 1-4 października br. w Poznaniu, na których to zaprezentowana będzie po raz pierwszy w Polsce automatyczna maszyna do wykrawania w krótkich i średnich seriach opakowań z mikrofali oraz 3-, 5- i 7-warstwowej tektury falistej, czyli tak zwany boxmaker. 

Maszyny tego producenta takie jak BOXMATIC czy ECO-MATIC są już obecne na polskim rynku od wielu lat i cieszą się ogromnym powodzeniem ze względu na wysoką jakość wykonania, przystępną cenę i przede wszystkim niezawodność, jak również mocne wsparcie techniczne producenta i serwisu Emergrafu przy ewentualnych awariach. 

Na tegorocznych targach Emergraf wraz z Solarco zaprezentują 2 nowości. Pierwszą z nich będzie automatyczna maszyna do nadruku i wykrawania pudeł oraz innych opakowań z tektury falistej w krótkich i średnich seriach model BOX-MATIC 25 DCFM-D. Maszyna może obrabiać formatki o maksymalnych wymiarach aż 2500x6000 mm. Podawanie do maszyny następuje automatycznie bezpośrednio z palety. Arkusz przed wejściem do maszyny zostaje dokładnie wypozycjonowany, tak aby zachować powtarzalność i dokładność produkcji. Zainstalowane w maszynie moduły drukujące o maksymalnych wymiarach formy 500x1000 mm pozwalają na druk bardzo dużych obrazów. Cylindry drukujące sterowane są serwomotorami, co umożliwia powtarzanie druków w dowolnym odstępie na opakowaniu. Na jednym cylindrze można umieścić aż 5 niezależnych form obrazowych, a maszynę można wyposażyć aż w 3 takie cylindry. Wykrawanie poprzeczne pudeł odbywa się na belkach slotująco-bigujących, a wykrawanie i bigowanie wzdłużne jest wykonywane za pomocą noży krążkowych oraz big wraz z kontrbigami. Wykrawanie i bigowanie zarówno wzdłużne, jak i poprzeczne może być wspomagane dwiema dodatkowymi belkami sztancującymi, na których można zamocować dodatkowe noże, bigi, jak również wykrojniki o nietypowych kształtach (okienka, otwory wentylacyjne, otwory na dłonie itp.). Prezentowany na targach BOXMATIC 25 DCFM-D będzie również wyposażony w automatyczne wykładanie wyciętych użytków na wysoki stos. Dotyczy to zarówno pojedynczych użytków, jak i multiprodukcji (wiele użytków z jednej formatki).

Drugą nowością będzie półautomatyczny boxmaker Ecomatic 28DC, który jest kontynuacją dobrze znanych mniejszych wersji Ecomatic 18DC oraz Ecomatic 23DC, ale o największej do tej pory wśród boxmakerów szerokości roboczej, bo aż 2800 mm. Maszyna przeznaczona nie tylko do wycinania na żądanie pudeł i innych opakowań (ok 100 wzorów FEFCO) z tektury falistej ale również do produkcji kratownic i przekładek.

Artykuł sponsorowany