Nowy hub logistyczny API Group
27 Dec 2018 11:28

Firma API Group przenosi swoje centrum dystrybucyjne w Amsterdamie do SEGRO Park Amsterdam Airport (SPAA), tworząc hub logistyczny dla lepszej obsługi klientów regionalnych. Powierzchnia magazynowa i biurowa o powierzchni 1 700 m2, zlokalizowana w pobliżu lotniska Schipol zapewni firmie nowoczesną lokalizację, z której będzie ona mogła dystrybuować całą gamę folii do uszlachetniania do swojej europejskiej bazy klientów. Po przejęciu Amsterdam Metallized Products (AMP) w 2016 roku API Group z powodzeniem przeniosła wytwarzanie produktów do powlekania i laminacji wcześniej zlokalizowane w Amsterdamie do innych zakładów API w Wielkiej Brytanii i Dunmore w Niemczech.

Nowy zakład w Amsterdamie będzie pełnił rolę hub’u dla działalności firmy w zakresie produkcji folii w Europie kontynentalnej, obsługując przede wszystkim kraje Beneluksu, Niemcy i Skandynawię.  Włoskie, francuskie, brytyjskie i polskie placówki dystrybucyjne uzupełniają sieć, zapewniając serwis lokalny i wspierając regionalny.

Zespół API zostanie przeniesiony do nowo wybudowanego, wysokiej jakości budynku, który posiada szereg cech przyjaznych dla środowiska i został wyposażony specjalnie dla potrzeb dystrybucyjnych firmy.  Położenie w pobliżu lotniska Schiphol w Amsterdamie, głównych tras autostradowych i głównych portów oznacza, że jest strategicznie usytuowany, aby zaoferować europejskim klientom API doskonałe opcje logistyczne w łańcuchu dostaw.

Oskar Schnitzer, szef sprzedaży w regionie obsługiwanym przez nowe centrum dystrybucyjne, powiedział: "Amsterdam jest ważnym miejscem dla biznesu, a nowa lokalizacja pozwoli nam na dalsze zaspokajanie potrzeb klientów. Usytuowanie w pobliżu lotniska Schiphol oraz zrównoważona i innowacyjna przestrzeń, którą zapewnia nam nowy zakład, to idealne miejsce do najlepszej obsługi naszych klientów z krajów Beneluksu i Niemiec. To kolejny duży krok naprzód w optymalizacji śladu węglowego grupy, aby jak najlepiej służyć naszym klientom i chronić środowisko.”

"Wynajmując tak elastyczny obiekt, w krótkim okresie czasu będziemy posiadać zakład, który pozwali nam zlokalizować zasoby i inne materiały grupy w celu ograniczenia potencjalnego wpływu Brexit’u, a w średnim okresie zapewni możliwość dalszego rozwoju – dodał Dino Kiriakopoulos, CEO API Group. – Jednocześnie informujemy, że Pim Honig, dyrektor generalny naszego zakładu produkcyjnego w Amsterdamie, zrezygnował ze stanowiska w celu podjęcia nowych wyzwań zawodowych. Pim odegrał w firmie AMP w Amsterdamie oraz w integracji z API Group kluczową rolę, za co gorąco mu dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego w jego przyszłych przedsięwzięciach".

Opracowano na podstawie inf. API Group