Nowy klej upraszcza procesy paletyzacji
10 Jun 2021 12:15

Innowacja firmy Henkel Adhesive Technologies ma na celu ograniczenie skali użycia jednorazowych owijek foliowych oraz materiałów opakowaniowych w trakcie transportu produktów na paletach.

Paletyzacja to bardzo ważny element nowoczesnych łańcuchów dostaw, jednak w celu stabilizacji i ochrony produktów ustawianych w stosy często wymaga stosowania na dużą skalę folii, warstw pośrednich oraz mat antypoślizgowych. To właśnie z myślą o nich firma Henkel stworzyła klej TechnomeltSupra 7220 PS Easyflow.

Przedsiębiorstwo twierdzi, że jego nowy klej hotmeltowy znacząco ogranicza, a nawet całkowicie wyklucza potrzebę stosowania folii i kurczliwych owijek na palety, łącząc opakowania między sobą w zautomatyzowanym procesie.

W firmie Henkel zdajemy sobie spraw, że zrównoważony rozwój to nagląca kwestia dla branży opakowań i – szerzej – dla społeczeństw – wyjaśnia Stephan Hähnert, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju biznesu w dziale klejów konsumenckich. Dzięki rozwiązaniu takiemu jak Technomelt Supra 7220 PS Easyflow możemy dopomóc naszym klientom w spełnianiu aktualnych standardów zrównoważonego rozwoju i wspierać ich dążenia do ograniczenia ilości odpadów plastikowych. Równocześnie usprawniamy i czynimy bardziej opłacalnymi ich procesy produkcyjne i logistyczne.

Oprócz ograniczenia skali zużycia – oraz kosztów – folii i wyeliminowaniu mat antypoślizgowych oraz warstw pośrednich wymaganych przy paletyzacji, rozwiązanie Henkel rozwiązuje problem dodatkowych kosztów i negatywnego wpływu środowiskowego związanych z pozbywaniem się tych materiałów.

Z punktu widzenia bezpieczeństwa operatorów linii produkcyjnych klej eliminuje ręczną obsługę klejów hotmeltowych i potencjalne ryzyko kontaktu z wysokimi temperaturami. Zamknięty system automatycznego podawania, który umożliwia nakładanie kleju na dystans i z dala od linii produkcyjnej, przy okazji pomaga w utrzymaniu czystszego i bezpieczniejszego środowiska pracy.

Firma podkreśla też, że dzięki wykluczeniu zanieczyszczeń z systemu rozwiązanie ogranicza potrzebę konserwacji sprzętu, a przy okazji podnosi wydajność i efektywność procesu

Stworzone z myślą o wszystkich liniach produkcyjnych nieklejące się mini poduszeczki łatwo się przemieszczają, umożliwiając automatyczną pracę systemu podawania kleju. Jak przekonuje producent, zapewnia to stały dopływ topliwego materiału na żądanie do urządzeń topiących bez przerw i wahań temperatury, które mogłyby wpływać na wydajność klejenia.

Opracowano na podstawie informacji firmy Henkel