Nowy termin targów Simei
25 Jan 2021 11:30

29. edycja targów Simei, wydarzenia organizowanego przez Unione Italiana Vini (UIV), światowego lidera w zakresie technologii do produkcji i butelkowania wina, która pierwotnie miała odbyć się w dniach 16-19 listopada 2021 r., została odłożona na przyszły rok. Nowy termin imprezy, która odbędzie się centrum wystawowym Fiera Milano, to 15-18 listopada 2022 r.

Decyzja o zmianie terminu to efekt wnikliwych rozważań i dyskusji przeprowadzonych przez członków Włoskiego Stowarzyszenia Producentów Win oraz firm działających w branży w kontekście trwającej pandemii koronawirusa. Doszli oni do wniosku, że w obecnej sytuacji nie jest możliwe zagwarantowanie takich warunków organizacji imprezy, które przez lata uczyniły z Simei punkt odniesienia dla imprez targowych skierowanych do branży winiarskiej.

Simei to złożone wydarzenie b2b również na poziomie logistycznym, o silnym międzynarodowym charakterze – tłumaczy Paolo Castelletti, sekretarz generalny UIV. Dlatego trudno jest zagwarantować wystarczające biznesowe zaangażowanie wystawców na poziomie inwestycyjnym, jak również zaspokojenie oczekiwań uczestników w ciągu najbliższych miesięcy. Nieodmiennie jednak w obecnym roku zamierzamy sprawdzać możliwości przygotowywania analiz i organizacji branżowych spotkań – w środowisku sieciowym i poza nim – aby utrzymać silną więź z tym sektorem.

Odbywające się co dwa lata targi Simei, które silnie rozwinęły część poświęconą technologiom butelkowania innych napojów (takich jak piwa, oleje, alkohole i soki), w 2019 r. gościły 33 tys. gości z ponad 90 krajów i ponad 500 wystawców. Włochy to światowy lider tego sektora z obrotami na poziomie 2,9 mld euro rocznie. 70% produkcji trafia na eksport z dodatnim bilansem handlowym wynoszącym ok. 1,8 mld euro.

Opracowano na podstawie informacji Simei

error: Kopiowanie zabronione!