O-I: EXPRESSIONS z nagrodą World Beverage Innovation
19 Nov 2018 09:57

Nowa usługa oferowana przez Owens-Illinois, największego na świecie producenta opakowań szklanych, zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii butelek szklanych podczas World Beverage Innovation Awards 2018.

Zaprezentowana na początku września br. usługa O-I: EXPRESSIONS pozwala markom - dzięki wykorzystaniu technologii druku cyfrowego - zamieniać szklane opakowania w dzieła sztuki. To odpowiedź producenta na rosnące zapotrzebowanie klientów na różnicowanie opakowań w końcowym etapie produkcji. Oferuje możliwość tworzenia w szybkim czasie spersonalizowanych i niestandardowych opakowań szklanych o różnych pojemnościach i w przystępnej cenie, a do tego z szeroką gamą kolorów i możliwości projektowania.

Technologia doskonale nadaje się do produkcji opakowań przeznaczonych dla krótkich kampanii w rodzaju promocji sezonowych albo edycji limitowanych. Pomaga markom w budowaniu zaangażowania, zadowolenia i przywiązania klientów, a także w podkreślaniu wartości premium produktów.

Możliwości te zostały rozszerzone o wersję premium usługi O-I: EXPRESSIONS RELIEF, która umożliwia markom stosowanie niestandardowych, możliwych do wyczucia palcami, cyfrowo drukowanych efektów, takich jak bezbarwne i kolorowe tłoczenia. To ogromny krok naprzód, biorąc pod uwagę dotychczasowe możliwości w dziedzinie personalizacji szkła i premiumizacji.

14 listopada podczas gali World Beverage Innovation Awards O-I otrzymała nagrodę w kategorii "Best Bottle in Glass". Wydarzenie odbyło się w Brau Beviale, najważniejszej na świecie wystawie dla branży napojów. Nagroda World Beverage Innovation podkreśla wyjątkowość i innowacyjność marek, ich produktów i dostawców we wszystkich kategoriach światowego przemysłu napojów.

„Cieszymy się z otrzymania tej ważnej międzynarodowej nagrody, która jednocześnie jest wyrazem pozytywnej reakcji całej branży napojów na innowacyjną na rynku usługę naszej firmy. O-I: EXPRESSIONS stanowi ważny krok w dążeniu do bycia jeszcze lepiej dopasowanym i elastycznym w odpowiadaniu na potrzeby naszych klientów. Czekamy na możliwości wykorzystywania tej nowej usługi, aby pomóc naszym klientom wyróżnić się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku napojów” – powiedział Arnaud Aujouannet, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w O-I.

Usługa O-I: EXPRESSIONS jest wynikiem inwestycji O-I w technologię przemysłowego druku cyfrowego direct2glass. Technologia ta ułatwia bezpośrednie drukowanie bezdotykowe za pomocą procesu Drop-on-Demand, który generuje kroplę atramentu tylko wtedy, gdy jest to wymagane do drukowania. Zastosowanie atramentów UV umożliwia szybkie i niezawodne utwardzenie, a model CMYK otwiera drzwi do spektrum kolorów Pantone. Wszystkie używane w procesie produkcji atramenty są ekologiczne, dzięki czemu całość szklanych elementy nadają się do recyklingu i są w pełni trwałe.

Usługi O-I: EXPRESSIONS zostaną udostępnione komercyjnie od połowy 2019 roku
w Europie, a wkrótce potem w USA.

Źródło: Owens-Illinois