Ocena A dla Mayr-Melnhof
4 Jan 2023 09:37

MM Group (Mayr-Melnhof Karton AG) została doceniona przez CDP za wyjątkowe osiągnięcia w zakresie przejrzystości korporacyjnej oraz za działania hamujące zmiany klimatu, otrzymując ocenę A od tej cenionej organizacji non-profit zajmującej się zbieraniem i ujawnianiem danych o wpływie na środowisko inwestorów, przedsiębiorstw oraz miast i regionów.

Na podstawie danych uzyskanych za pośrednictwem kwestionariusza CDP 2022 Climate Change w 2022 roku MM trafiła do wąskiego grona firm, które uzyskały ocenę A (spośród ponad 15 tysięcy, które brały udział w ankiecie). Oprócz oceny klimatycznej MM ujawniło również dane dotyczące gospodarki leśnej oraz – uwzględnionego po raz pierwszy w 2022 roku - bezpieczeństwa wodnego. W obu kategoriach MM Group otrzymała ocenę B. Pokazuje to, że zrównoważony rozwój w MM jest realizowany holistycznie, z uwzględnieniem celów i działań na rzecz ochrony klimatu, lasów, a także wód.

Peter Oswald, dyrektor generalny MM Group, powiedział: Jestem bardzo zadowolony z pierwszej oceny A dla MM na liście CDP, bowiem stanowi ona potwierdzenie przez tę niezależną organizację naszego zrównoważonego podejścia i aktywności.

Thomas Greigeritsch, szef działu Zrównoważonego Rozwoju i Bezpieczeństwa w MM Group, dodał: MM poważnie traktuje swoją globalną odpowiedzialność za łagodzenie zmian klimatycznych. Dlatego też zdefiniowaliśmy ambitne, oparte na naukowych podstawach cele klimatyczne i koncentrujemy się na działaniach zmierzających do zwiększenia efektywności energetycznej oraz udziału odnawialnych źródeł energii. Ponieważ zwrot w kierunku klimatu wymaga zjednoczenia sił, bardzo chcemy zachęcić inne przedsiębiorstwa do tego samego.

Opracowano na podstawie informacji MM Group

error: Kopiowanie zabronione!