ONZ zaprosiła UPM do grona 50 światowych liderów zrównoważonego rozwoju
20 Jan 2016 11:31

Firma UPM zaakceptowała specjalne zaproszenie Organizacji Narodów Zjednoczonych i od 1 stycznia 2016 r. stała się członkiem platformy Global Compact LEAD. UPM to pierwsza firma działająca w branży drzewnej, jak również pierwsza fińska korporacja, która otrzymała takie zaproszenie.

Global Compact LEAD to unikalna platforma (działająca wewnątrz UN Global Compact, inicjatywy na rzecz rozwoju, implementacji oraz rozpowszechniania odpowiedzialnej i zrównoważonej polityki korporacyjnej), która gromadzi światowych liderów najbardziej zaawansowanych we wspieraniu zrównoważonego rozwoju. Obecnie do Global Compact LEAD należy 50 firm z różnych krajów świata, reprezentujących przekrój wielu gałęzi przemysłu. „Zaproszenie UPM to dowód uznania dla jej wiodących w branży praktyk zrównoważonego rozwoju, jak również dla wieloletniego zaangażowania w UN Global Compact” - powiedziała Lise Kingo, dyrektor wykonawczy w Global Compact.

„Udział w LEAD zapewnia UPM możliwość zdobycia uznania u boku innych liderów zrównoważonego rozwoju i jest wyraźną demonstracją wkładu wielkich firm w przyspieszenie realizacji globalnych Celów Zrównoważonego Rozwoju. Kryteria przystąpienia do LEAD są bardzo restrykcyjne i tylko najbardziej zaawansowane firmy mogą otrzymać zaproszenie” - dodała Kingo.

„To zaproszenie to wspaniała oznaka uznania dla wieloletniego zaangażowania UPM. Dla nas przystąpienie do LEAD będzie doskonałą okazją, by na bieżąco uczestniczyć w rozwoju branży oraz tworzyć i wdrażać zaawansowane korporacyjne praktyki zrównoważonego rozwoju wspólnie z innymi liderami w tym zakresie” - wyjaśnił Pirkko Harrela, wiceprezes wykonawczy w UPM.

Na podstawie informacji firmy UPM opracował TK