OPTIMA pakuje chusteczki w papier
24 Mar 2021 15:35

W 2021 r. Optima nie rezygnuje z realizacji swojego strategicznego celu, jakim jest rozwój z uwzględnieniem celów zrównoważonego rozwoju. Przedsiębiorstwo koncentruje się na produkcji „uczciwych” opakowań, które uwzględniają pryncypia gospodarki obiegu zamkniętego i są naprawdę ekologiczne. Jedną z opcji jest produkcja opakowań z papieru. Od teraz Senning, nowa spółka-córka Optimy z siedzibą w Bremie, oferuje linie do pakowania produktów papierowych - takich jak serwetki - które mogą być przezbrajane na produkcję opakowań foliowych i odwrotnie. Oferta dotyczy również modernizacji starszych typów linii pakujących.

Jednym z naszych głównych celów jest tworzenie zrównoważonych opakowań. Papier, który nie zawiera materiałów kompozytowych takich jak plastik, stanowi obiecującą alternatywę wobec opakowań foliowych – mówi Dominik Broellochs, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Grupie Optima. Dlatego teraz również firma Senning z Bremy – obok Optima Nonwovens - oferuje odpowiednie opcje modernizacji starszych typów maszyn. Firma dołączyła do Grupy Optima w październiku 2020 r. i specjalizuje się w produkcji i pakowaniu produktów z papieru i bibuły. Aby umożliwić producentom elastyczne przestawianie się pomiędzy opakowaniami papierowymi i foliowymi firma oferuje również projektowanie zupełnie nowych linii pakujących. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zintegrowanej stacji klejącej. Modernizacja odbywa się przy minimalnym nakładzie pracy. To sprawia, że inwestycje Senning w technologie maszynowe mają przed sobą pewną przyszłość.

To, co czyni wyjątkowymi te maszyny (np. model SE660 na zdjęciu z prawej), jest fakt, że Senning jest jedynym dostawcą oferującym opakowania papierowe full wrap dla produktów z papieru i bibuły. Można je pakować w materiały z czystego papieru, bez kompozytów, a tym samym nadające się do 100% recyklingu. Dzięki temu Sennning jest w stanie spełniać oczekiwania producentów materiałów papierowych, którzy chcą zwiększyć ekologiczność swego biznesu. Możliwe jest również wykorzystanie opakowań produkowanych z tworzyw pochodzących z recyklingu, biotworzyw lub plastików biodegradowalnych – informuje Annette Bengs, dyrektor zarządzająca w firmie Senning.

Opracowano na podstawie informacji Grupy Optima

error: Kopiowanie zabronione!