Organizatorzy podsumowują Targi Opakowań ExpoOPAKOWANIA 2018
12 Dec 2018 11:39

Tegoroczne targi zgromadziły ponad 100 wystawców, dzięki którym goście mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi oraz produktami i trendami w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Na swych stoiskach zaprezentowali szeroką ofertę opakowań kartonowych, drewnianych, z tworzyw sztucznych, odzyskanego plastiku, opakowań transportowych i przemysłowych, rozwiązań logistyki wewnątrzmagazynowej oraz transportowej. Nie zabrakło maszyn wytwarzających opakowania, pakujących oraz etykiet i maszyn etykietujących.

Wystawa podzielona była na dwa bloki tematyczne: pierwszy dzień targów (21 listopada) upłynął pod znakiem automatyzacji, robotyzacji i zastosowań przemysłu 4.0 w branży opakowaniowej, a kolejny - recyklingu odpadów i możliwości transformacji w kierunku Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP zorganizował Forum „Automatyzacja i robotyzacja – odpowiedź na wyzwania branży opakowań” oraz warsztaty z programowania robotów przemysłowych. Katedra Opakowalnictwa Towarów Wydział Towaroznawstwa i Zarządzania Produktem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zorganizowała Konferencję Naukową "Opakowania dla ludzi i środowiska", poruszającą kwestie opakowań dla środowiska, opakowań dla ludzi oraz aktualnych wyzwań stojących przed całą branżą opakowań. Koło Naukowe Opakowalnictwa Towarów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przeprowadziło praktyczne warsztaty pt.; „Metody projekcyjne w badaniach opakowań”.

Drugiego dnia targów odbyła się konferencja pt. „Transformacja przepisów prawnych z zakresu gospodarki odpadami w kierunku Gospodarki w Obiegu Zamkniętym (GOZ). Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości?” Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań podjęła wyzwania jej zorganizowania, by wprowadzić słuchaczy w nowe realia.

Symultanicznie z Targami Opakowań ExpoOPAKOWANIA odbywały się Targi Technologii Klejenia ExpoBONDING oraz Forum Silesia 3DPrint.

O dobrej jakości targów świadczy liczne grono silnych Partnerów, instytucji branżowych, uczelni wyższych i mediów, którzy wspierali ich rozwój oraz dbali o aspekt merytoryczny tegorocznej edycji wydarzenia.

Organizatorzy dziękują za udział i wsparcie II edycji Targów Opakowań ExpoOPAKOWANIA 2018 i już zapraszają na kolejną, która odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2019 r.

Źródło: ExpoSilesia