PACCOR zmienia wyzwania w rozwiązania
22 Sep 2021 08:00

Firma PACCOR, czołowy globalny gracz branży opakowaniowej, uruchomiła projekt o nazwie „Circular Events”. Jego celem jest budowanie wśród organizatorów wydarzeń świadomości zrównoważonego rozwoju oraz zapewnienie im możliwości przekształcenia jednorazowych produktów z tworzyw sztucznych w wartościowe źródła surowca do produkcji nowych artykułów.

Proces przebiega zgodnie z następującym planem: plastikowe pojemniki na napoje i żywność wykorzystywane w trakcie dużych imprez, takich jak koncerty muzyczne, przestawienia i wydarzenia sportowe, są zbierane i transportowane do wyspecjalizowanych partnerów zajmujących się odzyskiem, następnie zgniatane i poddawane recyklingowi, dzięki czemu nie trafiają na wysypiska lub do spalarni śmieci. Otrzymany w ten sposób surowiec jest wykorzystywany w zakładach PACCOR do produkcji nowych kubków wykonanych wyłącznie z materiału pochodzącego z odzysku (rPET), dzięki czemu krąży w obiegu zamkniętym.

Podobny schemat może być również realizowany przez restauracje. Od czerwca 2021 r. PACCOR wykorzystuje plastikowe kubki i tacki stosowane we francuskiej sieci restauracji szybkiej obsługi Cojean jako źródło surowca do wytwarzania nowych produktów z plastiku.

Innowacyjne rozwiązanie zostało opracowane przez firmę Tri.O & Greenwishes, która wspiera przedsiębiorstwa działające na rynku francuskim w zakresie zarządzania, odzysku i recyklingu ich odpadów. PACCOR zaprezentuje szczegóły projektu „Circular Events” na targach FachPack w Norymberdze. Tegoroczne motto PACCOR na tych targach brzmi 'Leading the transition toward a circular economy' (W forpoczcie przejścia na gospodarkę obiegu zamkniętego).

Elementem naszych targowych prezentacji będzie ukazywanie, w jaki sposób możemy pomagać Państwu w zwiększaniu skali recyklowalności i cyrkularności Waszych plastikowych opakowań. Jako czołowy globalny gracz w branży opakowań jesteśmy gotowi, by zaprezentować rozwiązania pakujące, które są zgodne z obecnymi i przyszłymi trendami rynkowymi – wyjaśnia Nicolas Lorenz, główny dyrektor kreatywny w PACCOR. Spodziewajcie się różnych obszarów tematycznych w stuprocentowo cyfrowym środowisku. Na stoisku PACCOR znajdą się również zaawansowane technologie, które zademonstrują osiągnięcia firmy.

Opracowano na podstawie informacji firmy PACCOR

error: Kopiowanie zabronione!