Pankaboard poprawia jakość swoich kartonów
12 Jan 2015 12:42

Pankaboard poprawia jakość swoich kartonówFirma Pankaboard informuje o poprawie wydajności kartonów specjalistycznych PankaMax , PankaDisc i PankaSeal od stycznia 2015r, osiągniętej dzięki inwestycjom dokonanym w maszynie papierniczej.

Jako rezultat polityki ciągłego rozwoju produktów, instalacja nowej głowicy formującej dokonana w czerwcu 2013 na maszynie BM3 pozwala na dostarczanie kartonów o oczekiwanej grubości przy gramaturze niższej o max. 10% (w zależności od gatunku kartonu). Dzięki temu klienci mogą być pewni, że kartony PankaMax, PankaDisc i PankaSeal pozwolą na uzyskanie tej samej jakości ich produktów przy jednoczesnej redukcji ilości używanych włókien.

Oznacza to, że począwszy od stycznia 2015 klienci Pankaboard uzyskają więcej metrów kwadratowych z zamawianej tony kartonu – realną oszczędność kosztów.

Maszyna BM3 produkuje szeroki zakres wysokiej jakości niepowlekanych kartonów specjalnych używanych w wielu zastosowaniach. PankaMax używany jest do laminacji przy produkcji opakowań żywności i aplikacjach typu display. PankaDisc znajduje zastosowanie w podkładkach pod napoje, zaś PankaSeal stosuje się w uszczelnieniach zamknięć butelek i słoików. Wszystkie kartony produkowane są w 100% z naturalnych włókien pierwotnych, certyfikowane do bezpośredniego kontaktu z żywnością (ISEGA) i dostępne z certyfikatami PEFC i FSC.

Christer Nordman, wiceprezes sprzedaży i marketingu, mówi: „Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować naszym klientom dodatkową wartość dzięki dokonanej inwestycji, pozwalającą im na redukcję kosztów.”

Źródło: Pankaboard