BASF silnie angażuje się w działania CELAB
13 Jan 2021 10:04

Koncern BASF to członek-założyciel nowej globalnej sieci, której celem jest wdrażanie zasad GOZ w sektorze etykiet samoprzylepnych. CELAB (Toward Circular Economy for Labels) jest międzybranżową koalicją otwartą na wszystkie firmy działające w łańcuchu dostaw etykiet samoprzylepnych, która promuje zrównoważony rozwój zachęcając swych członków do współpracy, uruchamiania inicjatyw regionalnych oraz wdrażania najlepszych praktyk.

Organizacja posiadająca dwa oddziały w Europie i Ameryce Północnej obecnie koncentruje się na zwiększaniu skali recyklingu ażurów i papierów podkładowych. Od chwili uruchomienia w 2020 r. zdołała zapoczątkować kilka etapów działalności, m.in. w zakresie kwestii analizy technicznej, promocji wykorzystywania i tworzenia sieci recyklingu, współdziałania z krajowymi rządami oraz publikacji poświęconych inicjatywie informacji.

Cele CELAB związane z promocją gospodarki obiegu zamkniętego pokrywają się ściśle z dążeniami BASF: wykorzystaniem na szeroką skalę materiałów pochodzących z recyklingu i odzysku, tworzeniem nowych modeli biznesowych uwzględniających ich stosowanie, jak również wspieraniem łańcucha wartości w działaniach ograniczających negatywny wpływ na środowisko jego poszczególnych ogniw.

BASF jest liderem zrównoważonych rozwiązań – powiedział Uwe Düsterwald, menedżer ds. projektu Zrównoważone Rozwiązania w oddziale Klejów. Nie tylko są one dla nas najważniejsze, ale również poparte konkretnym zestawem długoterminowych zrównoważonych celów. To dlatego tak bardzo zależało nam, by stać się częścią CELAB i w jakikolwiek sposób wspomóc go naszymi technologiami i innowacjami. Postrzegamy nasze członkostwo jako ważny krok w kierunku rozwiązania bardzo istotnego problemu, który przynosi korzyści naszym partnerom w całym łańcuchu wartości, aż do konsumenta.

Na podstawie informacji BASF opracował TK