BOBST zaprasza na październikowe pokazy
9 Sep 2022 09:04

Nadchodząca jesień będzie dla firmy BOBST okazją do zaprezentowania zrównoważonych technologii podczas trzech europejskich imprez branżowych. Firma podzieli się swoją rozległą wiedzą i pokaże swój potencjał technologiczny w obszarze podłoży funkcjonalnych i wydajności procesowej, dzięki którym przetwórcy maksymalizują swój potencjał i robią kolejne kroki ku gospodarce obiegu zamkniętego. Oprócz codziennych prezentacji i pokazów na stoisku podczas targów K w Düsseldorfie BOBST zaprosi producentów opakowań giętkich do odwiedzenia dwóch imprez otwartych organizowanych w swych europejskich Centrach Kompetencji: jednej w niemieckim Bielefeld, kolejnej w angielskim Manchesterze.

We wszystkich trzech lokalizacjach skupimy się na badaniu szans, jakie producentom opakowań zapewniają szybko ewoluujące oczekiwania rynku i na związanych z nimi wyzwań, nie tylko pod kątem zrównoważonego rozwoju, ale wszystkich elementów Wizji BOBST – łączności, cyfryzacji i automatyzacji – wyjaśnia Sara Alexander, kierownik ds. marketingu i komunikacji w dziale Opakowań Giętkich BOBST.

Barrier Paper Solutions Open House (Bobst Manchester, Anglia, 18 października 2022)

Manchester Open House zademonstruje najnowsze osiągnięcia w rozwoju opłacalnych opakowań na bazie włókien. Impreza zatytułowana "Barrier Paper Solutions: A New Opportunity for the Flexible Packaging Market” (Barierowe rozwiązania z papieru: nowa szansa dla rynku opakowań giętkich) poprowadzi uczestników - krok po kroku - przez proces tworzenia rozwiązania BOBST FibreCycle oraz przez ekosystemy partnerów projektu: UPM i Michelman. Rozwiązanie będące częścią rodziny produktów oneBARRIER jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie opakowaniami papierowymi i stanowi opłacalne w skali przemysłowej monomateriałowe rozwiązanie z papieru, które wykorzystuje synergię pomiędzy technologiami mokrego powlekania dyspersyjnego i suchego powlekania próżniowego przy produkcji wysokobarierowych opakowań giętkich nadających się do recyklingu.

Targi K2022, Messe Düsseldorf, Niemcy, 19–26 października 2022

Zrównoważony rozwój i łączność zajmą centralne miejsce na stoisku BOBST podczas targów K w Düsseldorfie. Interaktywne wyświetlacze i pokazy wideo pokażą, w jaki sposób BOBST – dzięki przełomowym innowacjom i wyjątkowemu wsparciu – realizuje zasady zrównoważonego rozwoju w opakowalnictwie. Szwajcarski koncern wraz ze swymi partnerami – firmami Dow, Michelman, Sun Chemical i Zermatt – z przyjemnością podzieli się informacjami na temat rozwoju rozwiązania oneBARRIER PrimeCycle z monomateriałowego polietylenu, będącego nadającą się do recyklingu, opłacalną w przemysłowej skali alternatywą dla nierecyklowalnych folii metalizowanych. Wspomniani partnerzy pokażą, w jaki sposób ich wkład w projekt przyniósł tak udane rezultaty.

Zwiedzający będą mogli dowiedzieć się o innych osiągnięciach projektu oneBARRIER, w tym o szeroko zakrojonym programie testów, który doprowadził do powstania rozwiązania oneBARRIER FibreCycle opartego na włóknach o wysokiej barierowości nadających się do recyklingu, opracowanego wspólnie z firmami UPM i Michelman. Na targach dostępne będą również informacje na temat innych wspólnych projektów partnerskich, które mieszczą się w zakresie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju firmy BOBST.

Firma zaprezentuje także możliwości platformy BOBST Connect. Zorientowana na potrzeby użytkowników, współpracująca ze wszystkimi urządzeniami tej marki, łączy wszystkie etapy procesów workflow usprawniając wydajność, kontrolę i rozumienie danych i w ten sposób podnosząc jakość i wydajność w całym łańcuchu wartości.

One Complete Solution Open House (Bobst Bielefeld, Niemcy, 19–22 oraz 24–26 października 2022)

Program imprezy w Bielefeld zaprezentuje unikalny atut firmy BOBST jako jedynego producenta, który jest w stanie dostarczyć wszystkie urządzenia i procesy przeznaczone do kompleksowej produkcji opakowań giętkich. Bardzo szeroki zakres zintegrowanych systemów workflow, urządzeń i kombinacji procesów został zebrany w formie „Jednego Kompletnego Rozwiązania” (One Complete Solution), które pozwoli odwiedzającym ujrzeć w działaniu w pełni zoptymalizowany system przepływu prac przy produkcji opakowań giętkich: od przygotowania do druku i produkcji płyt fleksograficznych, poprzez automatyczny montaż i narząd płyt, druk na maszynie fleksograficznej VISION CI, kontrolę jakości z użyciem cyfrowego stołu inspekcyjnego BOBST DIT oraz laminację bezrozpuszczalnikową na laminatorze NOVA SX 550. W osobnym pokazie zaprezentowana zostanie również flagowa maszyna fleksograficzna BOBST MASTER CI wyposażona w zaawansowaną robotykę umożliwiającą w pełni zautomatyzowaną konfigurację urządzenia. Wszystko kierowane przez BOBST Connect.

Jesteśmy gotowi, by zaprezentować transformatywne technologie, które zapewniają producentom opakowań giętkich nowe możliwości poprawy wydajności, jakości i ekologiczności ich procesów oraz przygotowują ich firmy na przyszłość produkcji opakowań – podsumowuje Sara Alexander.

Opracowano na podstawie informacji firmy BOBST