Nowy materiał etykietowy UPM Raflatac wspiera gospodarkę obiegową
6 Feb 2020 09:03

Firma UPM Raflatac przyczynia się do zrównoważonego rozwoju branży etykiet, reagując na rosnący popyt na większą ilość surowców z odzysku wykorzystywanych w materiałach opakowaniowych. Nowy materiał etykietowy PE PCR White TC 85, wykonany w 30% z plastikowych odpadów pokonsumenckich oraz w co najmniej 55% z odpadów poprzemysłowych, wspiera gospodarkę w obiegu zamkniętym oraz pomaga właścicielom marek w osiągnięciu ich celów środowiskowych. Materiał jest dostępny na rynku europejskim i przeznaczony do stosowania w sektorach środków czystości i higieny osobistej.

Na całym świecie obserwujemy wzmożone działania na rzecz tworzenia metod redukcji odpadów z tworzyw sztucznych. Staje się to tym bardziej naglące, że towarzyszy im presja ze strony Unii Europejskiej, której przepisy obligują przedsiębiorców do zwiększenia odzysku tworzyw (do przeszło 50% wszystkich odpadów plastikowych powstających na kontynencie europejskim) oraz uczynienia wszystkich tego typu opakowań nadającymi się do ponownego użytku lub recyklingu nie później niż w 2030 r.

Jako jeden z sygnatariuszy Globalnego Zobowiązania do Nowej Gospodarki Tworzywami Sztucznymi (New Plastics Economy Global Commitment) Fundacji Ellen MacArthur, UPM Raflatac stara się oferować materiały etykietowe wykonane z surowców pochodzących z odzysku, które nadają się do różnorodnych zastosowań. Na rzecz Globalnego Zobowiązania działa już przeszło 400 firm i organizacji, którym zależy na stworzeniu GOZ dla tworzyw sztucznych i które często ustalają własne procentowe kwoty tworzyw sztucznych z odzysku w swych opakowaniach.

„Rynkowy debiut PE PCR White TC 85 stanowi dowód naszego zaangażowania na rzecz GOZ oraz wsparcie dla właścicieli marek i użytkowników końcowych w realizacji ich zrównoważonych celów. Z uwagi na fakt, że materiał etykietowy zawiera surowiec pochodzący z odpadów pokonsumeckich i poprzemysłowych, zmniejsza on zużycie surowców pierwotnych, a tym samym pozwala oszczędzić zasoby naturalne, przyczyniając się do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko. PE PCR White TC 85 może być poddawany recyklingowi w konwencjonalnych strumieniach odzysku tworzyw oraz zapewnia etykietom większą autentyczność, która odzwierciedla zrównoważony rozwój” - powiedziała Anniina Kujala, menedżerka w dziale Folie firmy UPM Raflatac.
Na podstawie informacji UPM Raflatac opracował TK