Sidel rozszerza platformę pakującą wrap-around WB
18 Feb 2021 13:52

Firma Sidel wprowadziła na rynek nową pakowarkę kartonów Cermex WB47, poszerzając swoją ofertę wrap-around WB o obsługę nie tylko rodziny półwyrobów typu wrap-around, ale także kartonów amerykańskich (RSC i HSC). Oprócz tego ulepszona platforma WB zapewnia większą elastyczność przy krótszym czasie przezbrojenia. W ciągu 45 lat firma Sidel zainstalowała ponad 8 tys. pakowarek, w tym 1 tys. maszyn typu wrap-around. W ciągu czterech lat wyprodukowano już ponad 130 sztuk bestsellera Cermex WB46 i nowego Cermex WB47.

Obecna sytuacja na rynku wymaga większej zdolności adaptacyjnej sprzętu, aby był on w stanie obsługiwać różne kombinacje opakowań pierwotnych i wtórnych zgrupowanych w partiach o różnorodnych wielkościach i konfiguracjach. Co więcej serie produkcyjne stają się coraz krótsze, a zatem niezbędna jest wysoka elastyczność o skróconych przestojach oraz szybkie, łatwe i powtarzalne sposoby przezbrajania przy pakowaniu kartonów. Pozwalająca spełnić różnorodne wymagania supermarketów, dyskontów, sklepów internetowych i nie tylko platforma pakująca Cermex WB jest wyjątkowa na rynku żywności, artykułów gospodarstwa domowego i higieny osobistej (FHPC – Food, Home and Personal Care).

Zakres możliwości pakowania oferowanych prze Cermex WB pozwala obsłużyć wiele różnych typów opakowań pierwotnych i wtórnych, w tym kompletne półwyroby typu wrap-around, tace, tace z podniesionymi krawędziami, opakowania dwuczęściowe (taca plus pokrywka) i oferuje przygotowywanie opakowań gotowych na półkę (SRP – Shelf-Ready Packaging) oraz zapewnia łatwość ich otwierania. Dzięki Cermex WB47 Sidel jeszcze bardziej zwiększa elastyczność i możliwości adaptacyjne rozwiązania - powiedział Didier Saussereau, Kierownik Produktu ds. Pakowania w firmie Sidel. Nowa pakowarka kartonów umożliwia obsługę kartonów RSC i kartonów połówkowych z otworami (HSC – Half-Slotted Cases) z prędkością zwiększoną do 22 kartonów na minutę – w porównaniu do 15 kartonów na minutę w przypadku tradycyjnych pakowarek dla kartonów RSC. Co więcej wersja wrap-around może pracować z prędkością do 30 sztuk na minutę w przypadku półwyrobów. Tak więc jeśli niektórzy właściciele marek nadal pracują z kartonami RSC, wybór WB47 ciągle umożliwia im łatwe przejście w przyszłości na półwyroby typu wrap-around dzięki tej wspólnej platformie i prostemu zestawowi do modernizacji. Dodatkowo platforma do pakowania kartonów WB pozwala na łatwe przezbrojenia aż do w pełni automatycznych, zmniejszając w ten sposób przestoje związane ze zmianą produktów, opakowań, wielkości partii lub konfiguracji. W zależności od wersji, średni czas potrzebny na przezbrojenie wynosi pięć minut.

W przypadku tych producentów, którzy już posiadają maszyny Cermex WB46 w swoim parku maszynowym, nowy Cermex WB47 nie tylko poszerzy ich możliwości pakowania wtórnego, ale także pozwoli zachować spójność zasobów w ramach działań związanych z pakowaniem dzięki opcji łatwego przeszkolenia operatorów i pracowników utrzymania ruchu, jednocześnie optymalizując zarządzanie częściami zamiennymi. Tak właśnie było w przypadku dwóch globalnych właścicieli marek, którzy byli zadowoleni ze swoich znanych, sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań Cermex WB46, a zdecydowali się na zakup nowego WB47 w celu uzupełnienia swoich opcji pakowania - podsumował Didier Saussereau.

Sidel projektuje i produkuje rozwiązania opakowaniowe dla wszelkich wtórnych opakowań z tektury falistej. W ciągu 45 lat firma Sidel zainstalowała na całym świecie 8 tys. pakowarek, w tym 1000 maszyn typu wrap-around. Dzięki różnym systemom podawania i sortowania dostosowanym do typów opakowań pierwotnych, od 2017 roku sprzedano 130 urządzeń Cermex WB w różnych konfiguracjach dla potrzeb różnorodnych kategorii rynkowych. Ponadto wyspecjalizowany zakład pakujący firmy Sidel w Corcelles-lès-Cîteaux (Francja), gdzie produkowana jest platforma WB, otrzymał w roku 2020 oficjalną nagrodę „Vitrine Industrie du Futur”. Nagroda stanowi wyraz uznania za wdrażanie inicjatyw Przemysłu 4.0 za pomocą nowych technologii, takich jak robotyka, kobotyka, mechatronika, wirtualne uruchamianie, połączone maszyny i cyfrowe bliźniaki. „Alliance Industrie du Futur” (AIF) docenił również ambicje zakładu w ramach ekoprojektu oraz strategię szkolenia i rekrutacji talentów, w tym współtworzenie szkoły robotyki.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sidel