Plano Pack A/S w Grupie Akomex
8 Jun 2018 12:55

W ramach realizowanej od kilku lat strategii rozwoju czołowy polski producent opakowań, Grupa Akomex, została większościowym udziałowcem duńskiej firmy Plano Pack A/S. Zlokalizowana w Polsce Grupa Akomex to czołowy producent opakowań dla branży spożywczej i farmaceutycznej. Firma jest obecnie właścicielem dwóch nowoczesnych zakładów produkcyjnych zatrudniających ponad 500 osób.

Grupa Akomex obsługuje zarówno znane międzynarodowe marki, jak również liczną grupę lokalnych producentów w Polsce i Europie. Klienci doceniają profesjonalne podejście i wysokie standardy pracy, potwierdzone zarówno przez audyty klientów, jak również zewnętrzne agencje certyfikujące. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom i nowoczesnemu parkowi maszynowemu Grupa jest w stanie oferować szeroką gamę produktów i zindywidualizowanych usług, które są kluczowe dla funkcjonującego w dynamicznym otoczeniu przemysłu spożywczego.

Efektami realizowanej z sukcesem od kilku lat strategii są dynamiczny wzrost liczby obsługiwanych rynków, klientów, przychodów oraz liczby zatrudnionych pracowników.

Głównym celem zrealizowanej transakcji jest wzmocnienie pozycji Grupy Akomex jako czołowego dostawcy opakowań dla producentów ryb i żywności w Zachodniej Europie.

Połączenie know –how, doświadczenia oraz zdolności produkcyjnych Grupy Akomex i Plano Pack umożliwi uzyskanie synergii w obszarze innowacji i rozwoju oferty, optymalizację łańcucha dostaw i w konsekwencji zapewni wysoki poziom obsługi klientów w Europie.

Źródło: Akomex