Plast-Box finalizuje przejęcie spółki Stark Partner
21 Dec 2018 13:03

Firma Plast-Box S.A., producent opakowań z tworzyw sztucznych notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zakończył proces przejęcia Stark Partner Sp. z o.o., polskiego dostawcy opakowań spożywczych. Zgodnie z umową Plast-Box nabywa 100% udziałów tej spółki stając się jej właścicielem.

„Bardzo się cieszę z przejęcia Starka i witam pracowników firmy w Grupie Plast-Box” – mówi Grzegorz Pawlak, prezes zarządu Plast-Box S.A. „Przed nami dużo możliwości rynkowych. Jestem pewien, że włączenie zapewni obu spółkom wiele synergii i przełoży się ostatecznie na solidną wartość dla całej Grupy” – podkreśla.

Dzięki przejęciu Grupa Plast-Box zyskuje nowy zakres kompetencji z sektora opakowaniowego i wzmacnia tym samym swoją obecność w branży. Stark ma ugruntowaną pozycję, która pozwoli Plast-Box na rozbudowę oferty opakowań. Akwizycja rozszerza asortyment grupy o innowacyjne produkty i rozwiązania dla przemysłu opakowaniowego. Plast-Box, wspólnie z firmą Stark, może zaproponować szersze portfolio dla klientów i zyskać nowe rynki zbytu. Obecnie wyroby przejętej spółki trafiają do dużych polskich producentów sektora spożywczego.

„Jest to korzystna transakcja podyktowana zarówno perspektywami rozwoju, jak i możliwościami związanymi z wykorzystaniem potencjału Grupy. Zakup ten doskonale wpisuje się w naszą strategię różnicowania biznesu i zapewnienia wzrostu sprzedaży w kolejnych latach” – stwierdza Grzegorz Pawlak. „Jest to dla nas naturalny kierunek ekspansji, który przyniesie wymierne efekty wspólnych działań i zapewni dodatkową wartość dla akcjonariuszy” - informuje.

Grupa kapitałowa Plast-Box z siedzibą główną w Słupsku to jedna z najnowocześniejszych firm w Polsce i Europie produkująca twarde opakowania z tworzyw sztucznych. Specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technologicznie wiader i pojemników. Produkuje również transportery dla branży spożywczej i inne produkty użytkowe, sprzedawane w sieciach handlowych. Jej odbiorcami są zarówno duże międzynarodowe koncerny, jak i mniejsze podmioty. Po akwizycji w skład Grupy wchodzi 5 spółek zlokalizowanych w Polsce, 1 na Ukrainie i 1 na Białorusi. Do Grupy należą 3 zakłady produkcyjne (Słupsk, Urszulin, Czernihów - Ukraina). Plast-Box istnieje od 1983 r., a od 2004 r. akcje spółki są notowane na GPW.

Źródło: Plast-Box SA

Zdjęcia: siedziba spółki Plast-Box/ Grzegorz Pawlak prezes zarządu Plast-Box S.A.