Pojemniki HDPE od RPC Promens
16 Feb 2017 13:45

rpc2017.007 Promens Carlube Adblue container with spout attachedRPC Promens Industrial Plenmeller produkuje specjalnie zaprojektowane pojemniki z HDPE formowane w technice rozdmuchiwania do Carlube AdBlue firmy Tetrosyl, największego producenta i dostawcy produktów do pielęgnacji samochodów w Europie.

3,5-litrowe opakowanie, stworzone przez dział projektowy RPC Design, ma z tyłu specjalne wgłębienie, w którym mieści się długi, elastyczny lejek ułatwiający nalewanie AdBlue do wlewów umieszczonych w różnych trudno dostępnych zakamarkach samochodów.

To trudne technicznie zadanie wykonano, powiększając pojemność i spód pojemnika oraz umieszczając lejek we wgłębieniu korpusu tak, aby nie wystawał poza linię podstawy.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest to, że cały przód pojemnika pozostaje wolny na etykietę w celu maksymalnego wyeksponowania marki na półce. Wygodę użytkownika zwiększa oprócz tego duży uchwyt i szeroka podstawa do kontrolowanego nalewania.

AdBlue jest znakiem towarowym roztworu mocznika, który trzeba dodawać do silników Diesla z systemem selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) w celu zmniejszenia emisji tlenków azotu. Nowe 3,5-litrowe opakowanie Carlube jest wynikiem dokładnego badania rynku konsumenckiego przeprowadzonego przez firmę Tetrosyl, która na tej podstawie uznała, że jest to optymalna wielkość dla rynku dodatków samochodowych, łącząca odpowiednią ilość płynu z łatwym w użyciu pojemnikiem.

„Nowe opakowanie zostało niezwykle dobrze przyjęte na rynku” – powiedział Shazad Shah, menedżer ds. produktów w Tetrosyl w dziale smarów i produktów zimowych.

„Jesteśmy ogromnie zadowoleni z wkładu RPC w ten projekt, a szczególnie z tego, jak aktywnie ich zespół reagował na nasze wymagania”.

Źródło: RPC