Pojemniki zapewniające skuteczną i długotrwałą ochronę
15 Dec 2016 12:21

rpc2016-125-rpc-protect-containersNowa powłoka do pojemników HDPE produkowanych przez RPC Promens Industrial jest w stanie zapewnić długotrwałą ochronę barierową produktom na bazie rozpuszczalników, co pozwala na bezpieczniejsze przewożenie i używanie różnych chemikaliów.

Opcja RPC Protect jest dostępna dla pojemników o wielkości od 5 do 25 litrów. Obecnie trwają prace nad stworzeniem także pojemnika 30-litrowego. Specjalny dodatek barierowy, będący mieszanką poliolefinów i nieorganicznych krzemianów, tworzy wiele pasm po wewnętrznej stronie pojemnika. Istotne jest to, że odmiennie od innych plastikowych rozwiązań barierowych zużyte pojemniki można oddać do recyklingu.

Dostępność RPC Protect umożliwia zastosowanie plastikowych pojemników do jeszcze większego zakresu produktów – w tym do materiałów najbardziej niebezpiecznych, które dotąd można było pakować tylko w opakowania metalowe – i wykorzystanie tradycyjnych zalet tworzyw sztucznych, takich jak lekka waga, łatwe przenoszenie i układanie w stosy oraz niższe koszty transportu.

Pojemniki RPC Protect pomyślnie przeszły testy odporności na upadek, ciśnienie i układanie w stosy, a także potwierdzono, że ich właściwości barierowe utrzymują się do jednego roku bez spadku skuteczności bariery.

Powłokę RPC Protect można zamówić do większości pojemników HDPE z asortymentu RPC Promens, co daje klientom swobodę w tworzeniu serii produktów w wersjach zarówno bezbarierowych, jak i barierowych, a także możliwość tworzenia niestandardowych kształtów. Pojemniki RPC Protect są dopuszczone przez FDA i EEC do zastosowań spożywczych oraz dostępne są również wersje z certyfikatem UN.

Źródło: RPC