Polska firma kupuje hiszpańskiego konkurenta
6 Jul 2022 12:00

Spółka BIBP, czołowy producent opakowań Bag in Box w Europie Środkowo-Wschodniej z siedzibą w Zatorze, podpisała umowę kupna hiszpańskiej firmy Montibox SL. Dzięki tej transakcji ma powstać rynkowy lider specjalizujący się w innowacyjnych i elastycznych opakowaniach typu „bag in box” (worek w pudełku).

To kolejny kamień milowy w rozwoju BIBP na rynku. Akwizycja otwiera przed polskim przedsiębiorstwem dostęp do parku maszynowego, wiedzy i doświadczenia pracowników i menedżerów Montibox, rodzinnej firmy, która może poszczycić się prawie 30-letnim doświadczeniem i doskonałymi relacjami z klientami z Europy Zachodniej. Montibox to pierwsza zagraniczna akwizycja BIBP, choć nie pierwsza w ogóle; w przeszłości firma przejęła dwie polskie marki (w 2016 i 2021 roku).

BiBP i Montibox łączą siły aby sprostać rosnącym oczekiwaniom rynku, który wymaga doskonałego produktu i profesjonalnego doradztwa. Nasza współpraca pozwoli nam kontynuować strategię BIBP, którą jest szybki ale świadomy rozwój, zgodnie z wartościami naszej firmy „klient jest zawsze na pierwszym miejscu” oraz „together into the green future” - mówi Leszek Łysoń (dyrektor generalny BIBP).

Opracowano na podstawie informacji firmy BIBP