Polski producent folii stretch zwiększa moce produkcyjne i magazynowe
29 Mar 2019 14:14

Jeden z czołowych polskich i europejskich producentów folii stretch, jakim jest Zakład Produkcji Folii Efekt Plus, rozpoczął budowę nowej inwestycji. Nowy budynek firmy znajdować się będzie w Parku Naukowo – Technologicznym „Rzeszów – Dworzysko”, a powierzchnia inwestycji wyniesie około 15 tys. m2. Budynek będzie pełnił funkcję biurową oraz produkcyjno-magazynową. Z nową inwestycją wiążą się także nowe miejsca pracy, w liczbie na razie nieustalonej.

Lokalizacja, w której powstaje nowa inwestycja firmy, nie jest przypadkowa. Park Naukowo – Technologiczny „Rzeszów Dworzysko” to tereny o powierzchni ponad 83 ha, które znajdują się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, a także w niewielkiej odległości od międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka.

Inwestycją w nową halę produkcyjną oraz pomieszczenia biurowe firma Efekt Plus chce podkreślić, że w dalszym ciągu się rozwija i myśli o wdrożeniu nowych innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie produkcji folii stretch oraz produktów. Zakład Produkcji Folii Efekt Plus już nie raz zaskoczył rynek przetwórstwa tworzyw sztucznych swoimi inwestycjami, jak choćby 6-metrową linią do produkcji folii stretch, która jest pierwszą tego typu linią na świecie. Dzięki takim inwestycjom moce produkcyjne firmy wynoszą około 120 tys. ton rocznie. Po zakończeniu budowy zostanie uruchomiona kolejna linia do produkcji folii stretch o wydajności 25 tysięcy ton rocznie.

Kolejna linia produkcyjna wiąże się także z wprowadzeniem na rynek nowej marki oraz produktu. Na chwilę obecną firma Efekt Plus wprowadziła ich już pięć: M50, Seven, E7, High Slip oraz Efekt Plus.

Warto wspomnieć, że Zakład Produkcji Folii Efekt Plus, oprócz działalności na rynku tworzyw sztucznych, planuje także zawojować rynek rolniczy. Obecnie firma prowadzi liczne badania oraz testy nowego produktu, jakim jest folia do sianokiszonek. Produkt, nad którym aktualnie pracują specjaliści firmy Efekt Plus, ma znacząco wyróżniać się spośród oferowanych obecnie na rynku. Firma nie zamierza na razie zdradzać więcej szczegółów i obiecuje podzielić się nimi po zakończeniu fazy testów.