Pożar w zakładzie produkcyjnym ML Sp. z o.o.
18 Nov 2021 11:59

W nocy 18 listopada br. wybuchł pożar na terenie zakładu produkcyjnego recyklatów ML Sp. z o.o. w Gronowie Górnym. W tej chwili trwają dalsze czynności gaśnicze prowadzone przez jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. 

W komunikacie zarządu ML Sp. z o.o. czytamy: „Na szczęście w wyniku pożaru nie ucierpiał żaden z pracowników zakładu ani osoby biorące udział w akcji gaśniczej. Przedsiębiorstwo ML Sp. z o.o. na bieżąco prowadzi ćwiczenia przeciwpożarowe (ostatnie miały miejsce w dniu 20 października br.), doskonaląc współpracę przeszkolonych pracowników zakładu z profesjonalnymi jednostkami Straży Pożarnej. Wierzymy, że dzięki konsekwentnie realizowanym szkoleniom udało się uniknąć najgorszego. 

Obecnie trwa wstępne szacowanie strat, które wykazało, że w trakcie zdarzenia spaleniu uległ magazyn tworzyw do produkcji. Dzięki akcji gaśniczej podjętej początkowo przez pracowników przedsiębiorstwa ML Sp. z o.o. i kontynuowanej przez jednostki Straży Pożarnej infrastruktura produkcyjna nie uległa zniszczeniu. Ustalenie przyczyny pożaru pozostaje w gestii właściwych służb, w związku z czym przedstawiciele ML Sp. z o.o. czekają na ostateczne ustalenia biegłych. Podobnie oszacowanie pełnego zakresu zniszczeń i strat nastąpi dopiero po zakończeniu wszelkich czynności na miejscu zdarzenia. 

Przedsiębiorstwo w najbliższych dniach funkcjonować będzie w ograniczonym zakresie, reaktywując pracę poszczególnych działów. Obecnie magazyn, logistyka i działy handlowe funkcjonują bez ograniczeń, realizując bieżące transporty. 

Pragniemy zapewnić naszych kontrahentów, że wszystkie dostawy do firmy są realizowane zgodnie z harmonogramem. W przypadku wysyłek towaru mogą powstać korekty dotychczasowego harmonogramu, a o wszelkich zmianach będziemy informować indywidualnie. 

Przedsiębiorstwo ML Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku od 2000 roku, działając w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym, zgodnie z regułami Europejskiego Zielonego Ładu. Produkcja wysokogatunkowych recyklatów tworzyw sztucznych wpisuje się w plany Organizacji Narodów Zjednoczonych dotyczące zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska naturalnego. Kluczem do realizacji tych założeń jest rozwój przedsiębiorstw zajmujących się recyklingiem, stanowiących podstawę rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym.”