Poznaliśmy zwycięzców nagród FINAT Sustainability Awards 2022
24 Nov 2022 12:14

W konkursie 2022 FINAT Sustainability Award nagrodzone zostały działania branży etykiet samoprzylepnych na rzecz zrównoważonego rozwoju. W tym roku w szranki stanęło pięć inicjatyw: od innowacyjnych etykiet papierowych, przez pozyskiwanie odnawialnej energii, uszlachetnienia tworzone z myślą o ekologii oraz kompostowalne opakowania giętkie. Zwycięzcy zostali ogłoszeni podczas ceremonii w trakcie Seminarium Technicznego FINAT 2022, które odbyło się 23 listopada br. w Barcelonie.

Jury, w którego skład weszli Jacques van Leeuwen (przewodniczący) oraz Rosalyn Bandy (TLMI), oceniło nadesłane rozwiązania pod kątem ich korzystnego wpływu na środowisko i społeczeństwo, osiągnięć, znaczenia, współpracy w ramach łańcucha wartości oraz ogólnej wyjątkowości. Spośród puli zgłoszeń jurorzy wybrali dwie inicjatywy, które nagrodzili w kategoriach Mały i Średni Przetwórca oraz Duży Przetwórca.

Firma Securikett Ulrich & Horn wygrała w kategorii Mały i Średni Przetwórca dzięki swej serii IT'S PAPER, w której skład wchodzą etykiety i taśmy VOID (o własnościach zabezpieczających produkty przed nieuprawnionym otwarciem). Jury nagrodziło ją za wykorzystanie materiałów wielokrotnego użytku, co przyczynia się do recyklowalności opakowań ochronnych, oraz za unikalne rozwiązanie – zastąpienie folii materiałami papierowymi.

Więcej informacji na temat nagrodzonego rozwiązania można znaleźć TUTAJ.

All4Labels Group i jej inicjatywa Starshine wygrała w kategorii Duży Przetwórca. Jury było pod wrażeniem tego, w jaki niewielkim stopniu produkt wpływa na środowisko naturalne – m.in. dzięki ograniczeniu wykorzystania materiałów niebezpiecznych, zmniejszeniu zużycia energii i eliminacji folii z procesu produkcyjnego. Rozwiązanie to rezultat doskonałej współpracy w ramach organizacji, począwszy od działów badawczo-rozwojowego i zrównoważonego rozwoju aż po marketing i sprzedaż.

Więcej informacji na temat nagrodzonego rozwiązania można znaleźć TUTAJ.

Dyrektor FINAT ds. nadzoru i zrównoważonego rozwoju Pablo Englebienne podsumowuje: Cieszy nas, że otrzymaliśmy zróżnicowane inicjatywy od dostawców i przetwórców reprezentujących małe i duże firmy, dowodzące, że wszystkie dbają o zrównoważony rozwój . W tym roku, w którym przedsiębiorstwa zmagają się z tak wieloma innymi kwestiami - m.in. z opóźnieniami dostaw i stale rosnącymi kosztami energii – pozytywne jest, że zrównoważony rozwój nadal odgrywa ważną rolę w rozwoju produktów i usług w łańcuchu wartości etykiet samoprzylepnych. Z niecierpliwością czekamy na kolejne inicjatywy naszych członków w kolejnej edycji nagród w 2023 roku.

Opracowano na podstawie informacji FINAT

Na zdjęciu (od lewej do prawej): Pablo Englebienne (FINAT), Chen Yan (All4Labels), Vanessa Mitterer & Gregor Kitzberger (Securikett)

error: Kopiowanie zabronione!