Print Systems dostawcą system pomiarowego dla Sun Chemical
31 Jul 2018 10:40

Firma Sun Chemical zainwestowała w kompletny zestaw Troika AniCam 3D do zarządzania oraz kontroli aniloksów i cylindrów rotograwiurowych. Zdaniem Tomasza Dobrowolskiego, Business Director Liquid Inks w Sun Chemical Polska, wybór urządzania AniCam Troika nie był przypadkowy. „Od wielu lat Sun Chemical w myśl zobowiązań 'Jakość - Serwis - Innowacja' wspiera klientów nie tylko w obszarach przygotowania farb, ale również w optymalizacji procesów produkcyjnych związanych z drukiem. Przykładem mogą być projekty związane właśnie z aniloksami. Dzięki wykorzystaniu kamery AniCam mamy możliwość weryfikacji narzędzi drukujących w drukarni poprzez sprawdzanie ich stanu technicznego i stopienia zabrudzenia, weryfikacji specyfikacji aniloksów oraz dokonania właściwego skatalogowania narzędzi drukujących.”

Sun Chemical oferuje klientom kompleksowe doradztwo techniczne, którego celem jest zapewnienie bieżącej obsługi, wszechstronnej pomocy oraz wsparcia ze strony laboratorium i techników. To właśnie Zespół Wsparcia Technicznego otrzymał najnowocześniejsze i najbardziej precyzyjne narzędzie do pomiaru pojemności aniloksów oraz cylindrów roto - Troika AniCAM 3D. Docelowo urządzenie będzie doposażone również w opcję inspekcji i pomiaru płyt fleksograficznych w technologii 3D. Urządzenie Troika AniCAM poszerzy zakres wsparcia technicznego oraz usług dodatkowych polegających na optymalizacji i standaryzacji procesów produkcyjnych w obszarach mieszali farb oraz druku. Wykorzystanie urządzenia AniCAM 3D oraz dedykowanego oprogramowania w przypadku drukarni fleksograficznych i rotograwiurowych jest gwarancją profesjonalnego wsparcia technicznego. Daje to możliwość szybkiego reagowania we wszystkich sytuacjach problematycznych i reklamacyjnych, ponieważ AniCAM pozwala w kilku krokach odnaleźć sedno problemów związanych z jakością w druku. Regularna kontrola aniloksów, form drukowych czy cylindrów rotograwiurowych jest w tym przypadku kluczem do sukcesu. Zastosowanie urządzenia pozwala również na optymalizację kosztów druku, zmniejszenie czasu postojów i przygotowania do druku.

„Firma Print Systems okazała się w pełni profesjonalnym partnerem już na etapie analizy naszych potrzeb technicznych, oferując najbardziej optymalną konfigurację kamery na szkoleniu zespołu technicznego kończąc” – powiedział Tomasz Dobrowolski.

Źródło: Print Systems