Produkcja w UPM Raflatac Tampere wróciła do normy
5 May 2022 10:00

Firma UPM Raflatac i fiński Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Papierniczego podpisały 22 kwietnia 2022 roku układ zbiorowy pracy. W rezultacie związkowy strajk w fabryce w Tampere w Finlandii zakończył się tego samego dnia, a pracownicy wrócili do pracy 25 kwietnia. Zwiększanie produkcji przebiegło zgodnie z planem; już w pierwszym tygodniu po zakończeniu strajku jej poziom wrócił do stanu sprzed rozpoczęcia sporu zbiorowego.

Cieszymy się, że osiągnęliśmy nowe porozumienie z Fińskim Związkiem Zawodowym Pracowników Przemysłu Papierniczego, które umożliwi nam lepszą obsługę naszych klientów w przyszłości. Porozumienie umożliwia podniesienie elastyczności produkcji w naszej fabryce w Tampere i daje nam możliwość lepszego reagowania na wzrosty popytu. Zwiększone wykorzystanie mocy produkcyjnych otwiera również możliwości zwiększenia zatrudnienia w przyszłości - mówi Antti Jääskeläinen, wiceprezes UPM Raflatac.

Porozumienia zawarte pomiędzy Związkiem Zawodowym Pracowników Przemysłu Papierniczego a pozostałymi oddziałami UPM zaowocują poprawą bezpieczeństwa dostaw dla globalnego przemysłu etykietowego. Oczekuje się jednak, że napięta sytuacja w zakresie surowców i logistyki, która utrzymuje się od początku 2021 roku, będzie nadal wpływać na globalny łańcuch dostaw w branży etykietowej. Firma UPM Raflatac będzie uważnie monitorować sytuację i informować klientów o dostępności produktów, których to dotyczy.

Opracowano na podstawie informacji firmy UPM

error: Kopiowanie zabronione!