Przekonujący europejsko-koreański know-how
11 Jul 2018 07:33

Kilka miesięcy temu firmy SAM Europe i Sung An Machinery dostarczyły najwyższej klasy linię do powlekania i laminacji do przedsiębiorstwa Carcano Antonio S.p.A, zlokalizowanego w Valtellina (północne Włochy). Dla tego zakładu przetwórczego, założonego już w 1880, nowa linia z SAM stanowi kluczową część procesu konwertowania, uzupełniając ostatnie inwestycje w Carcano na kwotę ponad 20 milionów euro.

Nowa linia powlekająca oferuje maksymalną prędkość produkcyjną na poziomie 400 m/min i możliwość przetwarzania wstęgi o szerokości od 800 do 1400 mm przy roli o średnicy do 1300 mm i masie do 3000 kg. Linia SAM zamontowana w Carcano wyznacza nowe standardy szczególnie w zakresie grubości materiału. Carcano przetwarza „niepodtrzymywane” aluminium o grubości od 6 do 100 mikronów w procesie powlekania i laminowania. Efektem jest szeroka gama aluminiowych produktów opakowaniowych. Folie aluminiowe są laminowane z polimerami takimi jak PET, OPP czy BOPP o grubości o 6-30 µm, LDPE i LLDPE w grubościach od 20-100 µm, BOPA w zakresie od 15-60 µm oraz PVC (25-100 µm).

Ta zaawansowana linia składa się z 3 stacji powlekających wyposażonych w wymienne głowice do powlekania rotograwiurowego, semi-flekso oraz flekso. Ze względu na różnorodność materiałów, które mogą zostać wyprodukowane, maszyna ma dwa systemy odwracania wstęgi odpowiednie również do pracy z wstęgą bazowego „niepodtrzymywanego” (czyli bez żadnej warstwy innego materiału) aluminium o grubości zaledwie 6 µm.

Giorgio Bertolinie, CEO Carcano, stwierdził w rozmowie z czasopismem C2: „ SAM Europe było dla nas najlepszym wyborem. Wspólnie opracowaliśmy kompletne rozwiązanie techniczne, tworząc elastyczną linię powlekająco-laminującą z możliwością rozbudowy i modyfikacji również w obszarze jej kluczowych elementów. Dzięki bliskiej współpracy z zespołem projektowo-inżynieryjnym SAM, w ich europejskim biurze zaprojektowano maszynę w pełni dobraną do naszych indywidualnych potrzeb produkcyjnych. Przed wysyłką z fabryki SAM z Korei maszyna została w pełni zmontowana i z powodzeniem sprawdzona podczas suchych testów, przeprowadzonych jako część testów fabrycznych. Z tą linią proces konwertowania rozpoczyna się od razu na najwyższym poziomie, odpowiadając potrzebom najbardziej wymagających i wrażliwych sektorów przemysłu farmaceutycznego i spożywczego.”

Źródło: Technograph