Przygotuj się na rok 2020 z etykietami termicznymi niezawierającymi BPA
24 Oct 2017 09:42

W papierze termicznym, który był powszechnie używany w sektorze handlu detalicznego do drukowania dowodów zakupów i etykiet z wagoetykieciarek, tradycyjnie stosowano bisfenol A (BPA) jako wywoływacz koloru. Jednak nowe przepisy unijne wymagają, aby wszystkie papiery termiczne sprzedawane w Europie nie zawierały BPA od 2 stycznia 2020 r.

Firma UPM Raflatac przewidziała tę zmianę i wprowadziła pełną ofertę niepowlekanych i powlekanych po stronie wierzchniej termicznych materiałów etykietowych niezawierających BPA do najbardziej typowych zastosowań końcowych. Ponadto firma oferuje produkty etykietowe niezawierające bisfenolu i w ogóle niezawierające fenolu w przypadku bardziej szczególnych potrzeb użytkowników końcowych.

„Wyprzedzanie o krok przepisów jest ważne, dlatego oferujemy pełną gamę termicznych papierów etykietowych niezawierających BPA na długo przed terminem” — mówi Jon Lenck, dyrektor ds. produktów VIP i Prime, EMEIA. „W przypadku wątpliwości, czy dany produkt będzie odpowiedni, prosimy o kontakt — chętnie doradzimy”.

Źródło: UPM Raflatac