RafCycle — 10 lat recyklingu i 100 partnerów na całym świecie
28 May 2018 07:19

UPM Raflatac tworzy rozwiązania etykietowe przyszłości dzięki swojej innowacyjnej koncepcji recyklingu RafCycle, z której korzysta już 100 partnerów na świecie. RafCycle umożliwia ponowne wykorzystanie odpadów etykietowych, a tym samym zapewnia wiele korzyści drukarniom, firmom pakującym, właścicielom marek i oczywiście środowisku.

Koncepcja RafCycle weszła w życie ponad 10 lat temu jako system recyklingu odpadów produkcyjnych firmy UPM Raflatac. Gdy w papierni UPM Plattling wprowadzono proces desilikonizacji podkładów etykietowych, system ten był stopniowo oferowany najpierw drukarniom, a następnie również właścicielom marek.

Liczba partnerów uczestniczących w programie rosła z biegiem lat, w miarę jak zrównoważony rozwój stawał się jednym z kluczowych czynników w branży etykietowej. Obecnie UPM Raflatac wspólpracuje z ponad 100 firmami w różnych krajach i branżach, rozwijając swoją działalność na nowych rynkach w Europie, takich jak Polska, Grecja i kraje skandynawskie. Dużym osiągnięciem w grudniu zeszłego roku było dla nas uruchomienie programu RafCycle w Chinach.

Koncepcja RafCycle i gospodarka cyrkulacyjna umożliwiają efektywniejsze wykorzystanie zasobów, ponieważ produkty uboczne etykiet samoprzylepnych zyskują nowe życie w formie podkładów papierowych, materiałów kompozytowych lub energii. Przekształcanie odpadów w zasoby jest kluczową koncepcją gospodarki cyrkulacyjnej i ważnym elementem podejścia UPM Raflatac do zrównoważonego rozwoju.

Źródło: UPM Raflatac