Rozbudowa Centrum Technologii Poligraficznych firmy Komori International (Europe) w Utrechcie
31 Mar 2015 09:53

Europejskie Centrum Technologiczne firmy Komori (KCG-E), działające przy jej siedzibie w holenderskim Utrechcie, przejdzie gruntowną modernizację i rozbudowę. Zatwierdzony przez Komori International (Europe) projekt dwukrotnie zwiększy potencjał operacyjny KCG-E; znacząco wzrośnie również powierzchnia samego ośrodka.

Zaplanowane działania modernizacyjne uwzględniają modyfikację i rozbudowę wszystkich obszarów centrum KGC-E. W rezultacie ma ono przeobrazić się w nowoczesny ośrodek, obejmujący m.in. szkołę poligraficzną, bogato wyposażone centrum demo oraz działy kreacji, edukacyjny, szkoleniowy i badawczo-rozwojowy.

W zajmującym dwukrotnie większą niż dotychczas powierzchnię, odnowionym centrum demonstracyjnym będzie na stałe zainstalowanych pięć maszyn Komori, przyporządkowanych poszczególnym obszarom rynku poligraficznego, w jakich znajdują one zastosowanie. Wśród prezentowanych w KCG-E innowacyjnych rozwiązań znajdzie się m.in. technologia suszenia H-UV. Jedną z zainstalowanych tu maszyn będzie nowy, flagowy model Komori – Lithrone GX40, przeznaczony do zadrukowywania kartonów. Jak wynika z informacji producenta, maszyna ta zyskuje coraz większą popularność wśród drukarń z całego świata, które doceniają jej niezawodność, elastyczność i wydajność oraz wysoki poziom automatyzacji (m.in. w zakresie kontroli kolorystycznej i utrzymania jakości druku).

Jeszcze w 1. połowie br. w zmodernizowanym centrum odbędzie się Dzień Otwarty poświęcony produkcji opakowaniowej, którego główną „gwiazdą” będzie 6-kolorowa maszyna Lithrone GLX-40, wyposażona w najnowsze rozwiązania technologiczne. Z myślą o jej prezentacjach do Utrecht zostaną zaproszeni przedstawiciele czołowych europejskich drukarń opakowaniowych, którzy będą mieli także okazję zwiedzić odnowione i rozbudowane centrum KGC-E.

Znacząco powiększone możliwości w zakresie demonstracji nowych rozwiązań pozwolą także na zaprezentowanie osiągnięć firmy Komori w obszarze druku cyfrowego oraz na promocję jej nowej strategii biznesowej, uwzględniającej przeobrażenie się firmy w kompleksowego dostawcę oferującego liczne produkty i usługi. Mówi Philippe Fiol, dyrektor ds. rozwoju w firmie Komori International (Europe): „Obecnie jesteśmy kimś więcej niż tylko dostawcą sprzętu, gdyż każdy z naszych klientów jest na swój sposób unikalny i oczekuje rozwiązań przygotowanych indywidualnie pod jego potrzeby. Z tego względu podjęliśmy decyzję o gruntownej modernizacji i rozbudowie Europejskiego Centrum Technologicznego. Pozwoli nam ono w pełni zaprezentować nowe produkty i usługi, oferowane pod markami K-Supply oraz KomoriKare”.

Akihiro Komori – prezes Komori International (Europe) BV dodaje: „Głęboko wierzymy w przyszłość druku, jak również w komplementarność technologii offsetowej i cyfrowej. Rozpoczynająca się właśnie rozbudowa Centrum Technologicznego to dowód naszego zaangażowania w tworzenie innowacyjnych rozwiązań i oferowanie klientom zupełnie nowych możliwości biznesowych, zgodnie z wyznawaną przez nas filozofią Kando”.

Wyłącznym dystrybutorem Komori na terenie Polski jest firma Reprograf SA.

Źródło: Komori