rPET firmy Avery Dennison dostępny w czterech nowych wersjach
4 Feb 2019 14:20

Po niedawnej premierze nowej gamy podkładów firmy Avery Dennison wykorzystujących zrecyklowane tworzywo PET (rPET) na europejskie rynki trafiają cztery nowe rozwiązania z tej gamy produktowej.

Georg Müller-Hof, wiceprezes ds. marketingu oddziału Materiałów Etykietowych i Opakowaniowych Avery Dennison, podkreśla, że używanie poużytkowych odpadów do produkcji etykietowych materiałów podkładowych stanowi milowy krok w dziele zrównoważonego rozwoju: „Avery Dennison koncentruje się na realnym usprawnieniu ekologicznych działań, co w efekcie oznacza 'domknięcie pętli' i stosowanie odpadów poużytkowych do tworzenia nowych produktów. Te cztery nowe materiały etykietowe nie tylko wykorzystują podkłady z zawartością ponad 30% materiału ze zrecyklowanych butelek z PET, ale również stanowią element naszego portfolio produktów CleanFlake oraz ClearCut – które same w sobie zapewniają istotną korzyść proekologiczną.”

Trzy materiały CleanFlake są obecnie dostępne wraz z cienkim linerem rPET23. Specjalny klej CleanFlake został opracowany w celu ułatwienia usuwania go z butelek z PET w trakcie procesów recyklingu, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie zanieczyszczenia płatków PET – a tym samym sprawienie, że otrzymany w procesach recyklingu PET nadaje się do ponownego wykorzystania. Czwarty materiał – konstrukcja ClearCut PP50 TOP CLEAR-S7000-rPET23 o wysokiej przejrzystości – jest znacznie cieńszy od współczesnych rynkowych standardów (PP60 z PET30) i zapewnia możliwość przetwarzania i dozowania przy dużych prędkościach z tym samym cienkim linerem rPET23.

Materiał podkładowy z rPET został zaprojektowany do przetwarzania w identyczny sposób, jak konwencjonalny liner z PET, bez wyraźnych różnic w zachowaniu.

Müller-Hof dodaje: „Poświęcamy wiele uwagi kwestii gospodarowania odpadów w całym łańcuchu wartości – co jest zgodne z naszymi Celami Zrównoważonego Rozwoju do 2025 r. i potrzebami naszych klientów. Wybiegając w przyszłość: zbliżamy się do zaprezentowania linera rPET z rozszerzoną gamą produktów, jak również oferowania produktów zawierających materiały po recyklingu i/lub umożliwiające recykling zużytych opakowań.”

Na podstawie informacji Avery Dennison opracował TK