SABIC i Cabka tworzą nową generację opakowań
13 Dec 2022 11:04

Firma SABIC, czołowa firma chemiczna, wraz z Cabka - producentem zrównoważonych opakowań transportowych wielokrotnego użytku - połączyły swe siły przy stworzeniu CabCube 4840, nowej generacji dużych kontenerów przeznaczonych do składania.

Cabka znała SABIC jako lidera w produkcji związków polipropylenowych i pioniera oferującego zrównoważone, cyrkularne rozwiązania z portfolio TRUCIRCLE. Dlatego zwróciła się do niego poszukując lekkiego materiału polimerowego w 100% podlegającego recyklingowi, który miał posłużyć do produkcji CabCube 4840. W czasie krótszym od 6 miesięcy – wyjątkowo szybko przy realizacji tego typu inicjatyw – obie firmy wspólnie opracowały kilka związków PP najwyższej jakości. Rozwiązania te gwarantują doskonałą przetwarzalność, wysoką wytrzymałość na ściskanie, dużą udarność i redukcję masy. Niektóre z tych związków są unikatowymi gatunkami w portfolio pianek i lekkich materiałów firmy SABIC, bowiem cechuje je niepalność, nie zawierają halogenu i posiadają certyfikat UL94-V0.

SABIC oferuje ponad 20 innowacyjnych pianek i lekkich rozwiązań, które pozwalają klientom i partnerom z całego łańcucha wartości zaspokoić potrzeby konsumentów na inteligentne, bardziej zrównoważone rozwiązania. Cieszy nas możliwość dostarczenia firmie Cabka lekkiego rozwiązania o doskonałych własnościach materiałowych, które pozwoli im wyprodukować niedrogą, zrównoważoną i pomysłową alternatywę dla tradycyjnych metalowych/drewnianych pojemników do transportu produktów – powiedział Abdullah Al-Otaibi, dyrektor ds. ETP i rozwiązań rynkowych w SABIC.

SABIC i Cabka pracują również wspólnie nad rozwiązaniami w zakresie mieszanek poliolefinowych zawierających składniki pochodzące z recyklingu mechanicznego. Nowe możliwości realizacji zrównoważonych celów klientów firmy Cabka zapewnia w tym zakresie portfolio cyrkularnych rozwiązań i usług SABIC TRUCIRCLE. Ponadto obie firmy zamierzają połączyć siły w celu ulepszenia systemów logistycznych/pakowania firmy SABIC - zastępując „jednokierunkowe” drewniane palety i kartonowe oktabiny lekkimi, zwrotnymi alternatywami z tworzyw sztucznych, początkowo w składzie SABIC w belgijskim Genk.

Cabka posiada CabCube w różnych wzorach, wielkościach i specyfikacjach, a ich wykorzystanie zapewnia znaczące korzyści naszym klientom w łańcuchu dostaw – wyjaśnia Jean-Marc van Maren, dyrektor ds. produktu w Cabka. Przy wsparciu SABIC uczyniliśmy te zrównoważone transportery ładunku jeszcze bardziej niezawodnymi i bezpieczniejszymi od obecnie dostępnych na rynku.

Opracowano na podstawie informacji firmy SABIC

 

error: Kopiowanie zabronione!