SABIC uruchamia produkcję „ekologicznych” polimerów
24 Jan 2019 15:04

Firma SABIC, globalny lider w przemyśle chemicznym, wspólnie ze swoimi klientami – firmami Unilever, Vinventions oraz Walki Group – ogłosiła rozpoczęcie produkcji certyfikowanych ekologicznych polimerów, które od 2019 r. będą wykorzystywane do tworzenia opakowań na produkty konsumenckie.

Do produkcji „zrównoważonych” polimerów posłuży TACOIL – surowiec opatentowany przez brytyjską firmę PLASTIC ENERGY Ltd – powstający w trakcie recyklingu wymieszanych plastikowych odpadów niskiej jakości, przeznaczonych do spalenia lub na wysypiska śmieci. SABIC będzie przetwarzać ten półprodukt w swym zakładzie w holenderskim Geleen. Powstałe z niego polimery trafią następnie do jednego z trzech kluczowych klientów i posłużą do opracowania przez nich pionierskich, bezpiecznych opakowań wysokiej jakości na żywność, napoje oraz produkty do higieny osobistej i środki czystości.

Ogłoszenie projektu SABIC miało miejsce w trakcie obrad Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w szwajcarskim Davos, do którego przybyli szefowie wszystkich czterech uczestniczących w nim firm.

„Zrównoważony rozwój oraz wielokrotne zastosowanie produktów to elementy misji SABIC od momentu jej powstania” - powiedział Yousef Al-Benyan, wiceprezes i dyrektor generalny SABIC. „Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, zrównoważony rozwój staje się kluczową wartością, która stoi u podstaw naszej zaawansowanej wiedzy naukowej i technologicznej oraz naszego pionierskiego ducha. Wspólnie z naszymi znakomitymi klientami, z dumą ogłaszamy uruchomienie projektu produkcji certyfikowanych, zrównoważonych polimerów, który stanowi kolejne świadectwo naszej czołowej pozycji w rozwijaniu gospodarki obiegowej.”

Na podstawie informacji SABIC opracował TK

Podpis do zdjęcia: Prezes SABIC dr Abdulaziz Al-Jarbou oraz wiceprezes i dyrektor generalny Yousef Al-Benyan z przedstawicielami firm Unilever i Vinventions oraz PLASTIC ENERGY podczas ogłoszenia rozpoczęcia produkcji „zrównoważonych” polimerów.