Samsung wyeliminuje tworzywa jednorazowe ze swych opakowań
23 Aug 2021 12:52

Koncern Samsung – w ramach swego zobowiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju „Galaxy for the Planet” - postawił sobie za cel wyeliminowanie tworzyw jednorazowego użytku z opakowań swych produktów.

Wierzymy, że każdy ma do odegrania własną rolę w zapewnieniu innowacyjnych rozwiązań, które ochronią planetę dla przyszłych pokoleń. Samsung rozumie, że nasze wysiłki powinny być dopasowane do naszej wielkości, naszego wpływu i wielkości całego ekosystemu Galaxy na całym świecie – powiedział TM Roh, prezes i szef działu komunikacji mobilnej w Samsung Electronics.

Galaxy for the Planet to ważny krok w naszej podróży ku stworzeniu bardziej zrównoważonego świata, a będziemy to czynić w ramach otwartości, przejrzystości i współpracy, które stoją u podstaw wszystkiego, co czynimy.

W kwestii opakowań Samsung inwestuje w coś, co firma opisuje jako „nowe i innowacyjne eko-świadome materiały” na jej produkty. Stawiając sobie za cel wykorzystanie do 2025 r. materiału z odzysku do pakowania wszystkich swych produktów, koncern planuje użycie różnorodnych materiałów z recyklingu, nie zapominając o utrzymaniu niezbędnej wytrzymałości, estetyki i trwałości.

Kluczowym filarem firmowej nowej strategii jest wyeliminowanie z jej opakowań do 2025 r. tworzyw jednorazowego użytku. Oznacza to ograniczenie, usunięcie i zastąpienie tego, co Samsung uważa za „niepotrzebne surowce i materiały”, które są tradycyjnie wykorzystywane w produkcji opakowań, i zastąpienie ich „eko-świadomymi” rozwiązaniami. Dodatkowo koncern ograniczy ilość odpadów powstających w jego zakładach produkujących telefony komórkowe i do 2025 r. zamierza całkowicie zaprzestać ich składowania na wysypiskach śmieci.

Opracowano na podstawie informacji firmy Samsung

error: Kopiowanie zabronione!