Sappi i Felix Schoeller wspólnie stworzą ekologiczne opakowania
19 Jan 2017 09:03

Sappi Europe oraz Felix Schoeller Group z niemieckiego Osnabrück zawarły dwustronne porozumienie, na mocy którego będą wspólnie pracować nad podłożami papierowymi z barierą ochronną, przeznaczonymi na opakowania giętkie. Obie firmy połączą swoje unikalne umiejętności w celu dostarczenia właścicielom marek bardziej ekologicznych i wydajnych rozwiązań opakowaniowych dla ich produktów.

Dział Opakowań i Papierów Specjalistycznych firmy Sappi Europe to czołowy globalny producent papierów specjalistycznych oraz tektury. W ciągu kilku dekad działalności firma zdobyła wszechstronną wiedzę dotyczącą sektora opakowań. W ostatnich latach Sappi wyewoluowała od roli klasycznego dostawcy podłoży do dostarczyciela kompletnych rozwiązań z obszaru opakowań papierowych i tekturowych. „Felix Schoeller Group jest idealnym partnerem, który pomoże nam w dalszym rozwoju funkcjonalności naszych papierów specjalistycznych najwyższej jakości” - powiedział Thomas Kratochwill, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Sappi Packaging & Speciality Papers. „Wspólnie stworzymy innowacyjne i ekologiczne rozwiązania opakowaniowe, które spełniają oczekiwania naszych klientów.”

Działająca na skalę globalną Felix Schoeller Group produkuje wysokiej klasy papiery fotograficzne oraz podłoża do druku cyfrowego, włókniny dla producentów tapet, a także papiery przekładkowe i dekoracyjne. Prócz tego firma produkuje od kilku lat opakowania giętkie na produkty spożywcze i posiada dużą wiedzę na temat technologii produkcji papierów do druku fotograficznego i cyfrowego. „Nasza współpraca z Sappi tworzy wiele synergii. Będziemy łączyć naszą specjalistyczną wiedzę w celu tworzenia unikalnych rozwiązań opakowaniowych, na których skorzysta przemysł i środowisko” - mówi Hans-Christoph Gallenkamp, dyrektor generalny Felix Schoeller Group.

Na podstawie informacji Sappi opracował TK