Sappi Seal – teraz jeszcze lepsze własności zgrzewu
6 Apr 2018 08:23

W 2016 r. firma Sappi jako pierwsza wypuściła na rynek innowacyjny papier do opakowań ze zintegrowaną funkcją zgrzewu. Nowatorskie i ekologiczne rozwiązanie zostało przyjęte przez klientów z dużym zainteresowaniem i stopniowo poddane przez producenta kolejnym udoskonaleniom. Obecnie firma rozpoczyna sprzedaż Sappi Seal, drugiej generacji papieru z poprawionymi własnościami zgrzewu i możliwością recyklingu. Produkt został zaprojektowany z myślą o zastąpieniu plastikowych laminatów do laminowania na gorąco przez materiał z surowców odnawialnych. Sappi Seal jest powlekany jednostronnie i wykończony warstwą lakieru dyspersyjnego na stronie spodniej, dzięki czemu gwarantuje dobre efekty w trakcie zgrzewania na gorąco.

„Markowi producenci oraz klienci poszukują alternatywy dla materiałów na opakowania z tworzyw sztucznych. Sappi Seal zapewnia wykorzystanie bardziej zasobooszczędnych i odnawialnych materiałów na opakowania giętkie” - tłumaczy René Köhler, sszef oddziału rozwoju biznesu opakowań i papierów specjalistycznych w Sappi.

Sappi Seal stworzono jako materiał na standardowe opakowania giętkie dla sektorów spożywczych i niespożywczych, w których wymagane jest zgrzewanie na gorąco. Należą do niego opakowania pierwotne, takie jak torebki, ale także opakowania wtórne typu flow-wrap na słodycze, zabawki oraz produkty DIY („zrób to sam”). Oprócz doskonałych własności zgrzewu Sappi Seal zapewnia również ochronę barierową przed dostępem wilgoci. Nowy papier specjalistyczny może być recyklowany w strumieniu standardowych odpadów papierowych.

Przy opracowywaniu papieru Sappi przykładała dużą wagę do wygody użytkowania. W efekcie Sappi Seal otwiera się łatwo i sprawnie bez ryzyka niekontrolowanego rozdarcia. Jego jednolita i jasna powierzchnia doskonale nadaje się do zadruku i wykańczania z użyciem wszystkich konwencjonalnych technik. Nowy papier posiada certyfikaty FSC oraz PEFC i został wyprodukowany w zgodzie z wymogami niemieckiej rekomendacji BfR XXXVI. Sappi Seal jest dostępny w gramaturze 67 g/m2.

Na podstawie informacji Sappi opracował TK