Sappi zwiększa produkcję papierów opakowaniowych
10 Feb 2017 08:44

Firma Sappi ogłosiła listę projektów dotyczących działalności w Europie i USA, których celem jest wsparcie firmowej strategii rozwoju oraz programu 2020Vision. Sappi chce produkować najtaniej, świadczyć najlepsze usługi w zakresie papierów graficznych, a także rozszerzyć ofertę produktową dla klientów z rynku opakowaniowego i papierów specjalistycznych z całego świata.

Wśród zapowiedzianych projektów znalazło się unowocześnienie przez najbliższe 3 lata parków maszynowych i wydajności produkcyjnej niemieckich papierni w Alfeld i Ehingen, papierni w belgijskim Lanaken oraz holenderskim Maastricht.

Oddział Sappi Europe zamierza uczynić z papierni w Maastricht producenta wysokiej jakości bielonej tektury litej, a także zwiększyć wydajność papierni Alfeld w zakresie lekkich opakowań i papierów specjalistycznych o 10 tys. ton/rocznie. Zgodnie z przewidywaniami produkcja tektur SBB w Maastricht wzrośnie do 150 tys. ton/rocznie w ciągu 3 lat. Produkcja papierów graficznych zostanie przesunięta do innych papierni.

Na wzrost poziomu produkcji opakowań i papierów specjalistycznych wpłyną także zmiany w papierni w Ehingen i w Lanaken; w tej ostatniej w ciągu 3 lat maszyna papiernicza PM8 ma być stopniowo przestawiana na produkcję powlekanych papierów bezdrzewnych, co jest reakcją na spodziewane spadki popytu na maszynowo wykańczane papiery powlekane.

Berry Wiersum, dyrektor generalny Sappi Europe, powiedział: „Cieszy nas silne wsparcie ze strony rady nadzorczej Sappi. Te projekty umożliwią nam lepsze wykorzystanie środków do napędzania rozwoju w zakresie papierów specjalistycznych, a także redukcję naszych możliwości produkcyjnych w zakresie powlekanych papierów graficznych o ok. 200 tys. ton do 2020 r.”

Steve Binnie, dyrektor generalny Sappi: „Naszym celem zawsze była budowa i wzmacnianie przewag konkurencyjnych. Te inwestycje – traktowane całościowo – wykorzystują naszą bazę wytwórczą oraz zdolności i wiedzę naszych pracowników dla zwiększenia potencjału papierni i prowadzą nas na właściwą drogę ku przyszłości.”

Na podstawie informacji Sappi opracował TK