Saudyjski UCIC zainwestował w maszynę EFI Nozomi C18000
18 Dec 2019 08:33

United Carton Industries Company (UCIC), lider na saudyjskim rynku opakowaniowym, zainwestował w EFI Nozomi C18000, sześciokolorową maszynę do druku cyfrowego LED na tekturze falistej w jednym przebiegu. Nowe urządzenie otwiera przed UCIC szansę wkroczenia na nowe segmenty rynkowe, rozszerzenia bazy klientów oraz zyskania przewagi konkurencyjnej w regionie.

„Priorytetem UCIC jest spełnianie oczekiwań klientów, które stale rosną z uwagi na zmienną sytuację na rynku” - podkreślał prezes UCIC Mohnish Rikhy. „Nowe technologie, takie jak druk cyfrowy na maszynie EFI Nozomi C18000, pomagają nam w zaspokajaniu tych potrzeb i utrzymywaniu się na czele konkurencji”.

Założona w 1990 r. UCIC koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości niestandardowych opakowań z tektury, a jej moce produkcyjne sięgają 400 tys. ton lub 1,2 mld pudełek rocznie. Inwestycja w Nozomi C18000 pozwoli na stopniowe przenoszenie produkcji HD flekso, wykonywanej w pięciu firmowych fabrykach, na technologię cyfrową. Przejście na tę technologię zwiększy całkowite zdolności produkcyjne o druk displejów dla punktów sprzedaży. Maszyna pozwoli firmie w realizacji zleceń niskonakładowych oraz w zaspokojeniu zmieniających się oczekiwań klientów.

UCIC zdecydowała się na zakup Nozomi z kilku przyczyn: „Byliśmy pod dużym wrażeniem podwójnego podajnika oraz trzech różnych trybów druku” - wyjaśniał wiceprezes UCIC ds. łańcucha dostaw Ali Jariwala. „Spodziewamy się owocnej współpracy UCIC i EFI”.

Nozomi C18000 pozwala na zastosowanie jednego z trzech trybów dla zoptymalizowania jakości druku i zużycia atramentów: tryb PHOTO pozwala na druk sześciokolorowy z ponad 90% zgodnością z kolorami Pantone, bez limitów zużycia atramentu, i jest przeznaczony do wydruków najwyższej jakości; tryb POP zapewnia możliwość druku o nieco mniejszej zgodności z Pantone, ale zachowuje wysoką jakość przy ograniczonym zużyciu atramentu; oraz tryb ECO dla oszczędnych.

Maszyna drukująca na wstędze o szerokości 1,8 m pracuje z prędkością 75 m/min i jest w stanie zadrukować maksymalnie 10 tys. płyt o wymiarach 890x890 mm w formacie two-up. Wykorzystywany przez nią jednoprzebiegowy system atramentowego druku piezo gwarantuje dokładne odwzorowanie kolorów o wysokich nasyceniu, w tym doskonałe krycie apli. Nozomi dominuje na rynku jednoprzebiegowego zadruku tektury falistej również pod względem zużycia prądu, o czym świadczy przyznany standard Fogra ISO 20690. Nowe urządzenie UCIC zostało skonfigurowane pod atramenty Genuine EFI Inks (CMYK, pomarańczowy, fioletowy) z myślą o osiągnięciu najwyższej jakości wydruków o rozszerzonej palecie barw, wykańczanych matowymi, satynowymi lub błyszczącymi lakierami.

Maszyna Nozomi jest obsługiwana za pośrednictwem cyfrowego interfejsu Fiery NZ-1000, który zapewnia wyjątkową jakość druku i odwzorowania kolorów. Zapewnia użytkownikom dodatkowe możliwości automatyzacji, zarządzania pracą oraz elastyczności w kolejkowaniu zleceń. Interfejs Fiery DFE umożliwia bardzo szybką i opłacalną realizację zleceń zarówno nisko-, jak i wysokonakładowych, w tym zróżnicowanych lub wersjonowanych.

Na podstawie informacji EFI opracował TK