Schumacher Packaging wybrał model subskrypcyjny Heidelberga
28 Jan 2020 10:04

Schumacher Packaging, jedna z największych w Europie rodzinnych firm realizujących usługi druku, zdecydowała się na podpisanie umowy subskrypcyjnej z koncernem Heidelberger Druckmaschinen AG dotyczącej fabryki w Forchheim (Bawaria, Niemcy); ma ona doprowadzić do zwiększenia wydajności oraz elastyczności zakładu w nadchodzących latach.

Firma z roczną sprzedażą na poziomie 650 mln euro, która już teraz uchodzi za lidera w zakresie wydajności i technologicznego zaawansowania w sektorze opakowań z tektury falistej i litej, oczekuje, że decyzja pozwoli jej na osiągnięcie w bawarskim zakładzie znaczącego wzrostu produktywności w obszarze arkuszowego druku offsetowego. Umowa obejmuje maszynę Speedmaster XL 145-6+LX wyposażoną w kompletną obsługę logistyczną (zastąpi ona konkurencyjny model) oraz wszelkie materiały eksploatacyjne, wraz z systemem zarządzania zapasami przez dostawcę i wszechstronnym pakietem serwisowym obejmującym części zamienne oraz nowe funkcje, takie jak zdalna konserwacja i usługi doradcze. Urządzenie powinno rozpocząć pracę w Forchheim pod koniec stycznia 2020 r. i będzie pierwszą wielkoformatową maszyną dostarczoną na zasadach umowy subskrypcyjnej do odbiorcy w Niemczech.

„To pokazuje, że nasza gama rozwiązań dostępnych w subskrypcji stanowi atrakcyjną i konkurencyjną ofertę również dla głównych klientów z sektora opakowań. Oferta oparta na współpracy i dopasowana do potrzeb obu partnerów przekonuje coraz większą liczbę klientów” - wyjaśnia prof. Ulrich Hermann, Chief Digital Officer Lifecycle Solutions w Heidelbergu.

Schumacher Packaging, który w ostatnich latach rozwinął swoją działalność na rynkach międzynarodowych, nie ustaje w swych działaniach na rzecz dalszego wzrostu. Firma posiadająca 30 zakładów produkcyjnych w Niemczech, Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii i Niderlandach, jest obecnie jedną z największych rodzinnych firm produkujących opakowania w Europie.

„Nasze główne priorytety, które pomagają nam w zaspokajaniu potrzeb wymagających klientów z wielu sektorów, to innowacyjność, jakość, elastyczność oraz niezawodność” - wyjaśnia Hendrik Schumacher, dyrektor generalny Schumacher Packaging. „Wybraliśmy model subskrypcyjny z przekonaniem, że Heidelberg jest w stanie wspomóc nas w nieustannym podnoszeniu wydajności naszej firmy w kolejnych latach. Traktujemy tę subskrypcję jako partnerską umowę, która daje nam ogromną szansę kontynuowania rozwoju na zasadach efektywności.”

Na podstawie informacji Heidelberga opracował TK

Zdjęcia (od góry): 1. Umowa Schumacher Packaging i Heidelberga dotyczy fabryki w Forchheim (Bawaria, Niemcy). 2. Elementem subskrypcji jest również system zarządzania zapasami przez dostawcę.

error: Kopiowanie zabronione!