Schur Flexibles przejął włoską firmę Sidac
7 Apr 2021 09:30

Przejęcie firmy Sidac SpA umożliwia Grupie Schur Flexibles rozbudowę potencjału sprzedażowego na rynku włoskim dzięki dodaniu silnego centrum doskonałości przeznaczonego dla szytych na miarę opakowań wysokiej jakości. Nowoczesny zakład produkcyjny w Forli niedaleko Bolonii, dzięki swojemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój, będzie stanowił dopełnienie strategii rozwoju Schur Flexibles w Europie.

Firma Sidac SpA z siedzibą w Forli, która w ubiegłym roku osiągnęła roczne przychody w wysokości ok. 34 mln EUR i zatrudnia 120 pracowników, od 1929 roku z powodzeniem produkuje opakowania giętkie, w szczególności w segmencie żywności, napojów, słodyczy i pasz dla zwierząt. Portfolio produktów obejmuje przede wszystkim laminaty dostarczane w rolach i stosowane w segmencie dań gotowych do spożycia oraz karmy dla zwierząt (torebki stojące). Jest to segment rynku doświadczający dynamicznego wzrostu jako ekologiczna alternatywa dla konwencjonalnych opakowań dzięki ograniczeniu stopnia zużycia materiału przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej funkcjonalności.

Ekspansja na ważnym rynku

Dzięki wysokowydajnej instalacji do odzysku rozpuszczalników Sidac realizuje cele gospodarki obiegu zamkniętego, które są również znakiem rozpoznawczym Schur Flexibles. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu Sidac zalicza się dziś do wiodących włoskich przedsiębiorstw, obsługując atrakcyjną i stale rosnącą bazę klientów z różnych segmentów przemysłu. W ten sposób firma dopełnia koncepcję centrum doskonałości Grupy Schur Flexibles, która opracowuje i produkuje innowacyjne opakowania giętkie w ramach całkowicie zintegrowanego łańcucha wartości w swych 22 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w jedenastu krajach europejskich.

Włochy to ważny rozwijający się rynek dla nas – europejskiego gracza. Po przejęciu Sidac zyskaliśmy renomowanego partnera dla naszej regionalnej ekspansji we Włoszech. Tym samym jesteśmy w stanie idealnie dopełnić nasze kompetencje na polu opakowań giętkich dla brany spożywczej – wyjaśnia Michael Schernthaner, dyrektor generalny Schur Flexibles (na zdjęciu).

 

Siła innowacji i duch przedsiębiorczości

Włączenie do grupy Schur Flexibles otwiera przed firmą Sidac możliwość zyskania dostępu do całego europejskiego rynku. Lokalne kierownictwo Sidac, które od około 20 lat odpowiada za strategiczną drogę przedsiębiorstwa, dostrzega duże możliwości wynikające z połączenia sił z Schur Flexibles. Jako część międzynarodowej grupy odnoszącej sukcesy możemy lepiej zaprezentować nasze zalety i umiejętności na całym europejskim rynku – twierdzi z przekonaniem Luca Mazzotti, dyrektor zarządzający Sidac. Cieszymy się, że od teraz będziemy mogli wspierać naszych obecnych i przyszłych klientów jako jeszcze silniejszy partner - dodaje.

Strony zobowiązały się do zachowania poufności w kwestii ceny zakupu.

Opracowano na podstawie informacji firmy Schur Flexibles