Schütz przejmuje meksykańską firmę Envases y Laminados
20 Dec 2017 08:03

Przedsiębiorstwo Schütz podpisało umowę kupna 100% udziałów w firmie Envases y Laminados, S.A. de C.V. (ELSA). Zakończenie transakcji jest przewidziane na początek 2018 r., po akceptacji meksykańskiego urzędu antymonopolowego COFECE.

ELSA jest czołowym dostawcą sztywnych opakowań przemysłowych w Meksyku. Firma od blisko 20 lat współpracuje z Schütz na podstawie umowy licencyjnej przy produkcji i sprzedaży pojemników IBC i beczek z tworzyw sztucznych.

Roland Strassburger, dyrektor generalny grupy Schütz, podkreśla: „Cieszy nas unikalna szansa zaznaczenia swej obecności w Meksyku poprzez spółkę-córkę. ELSA ma ugruntowaną pozycję, zaś Meksyk oferuje interesujące perspektywy rozwoju w naszej branży, jako że klienci postrzegają ten kraj jako integralną część obszaru NAFTA. Czujemy się wyróżnieni, ze zaufał nam Carlos Mata (...), który przez ostatnie dekady uczynił ELSA rynkowym liderem.”

Carlos Mata, wyłączny właściciel i dyrektor ELSA, który wkrótce przejdzie na emeryturę, dodaje: „Jestem niezwykle szczęśliwy oddając moją firmę w ręce Schütz, rodzinnego biznesu o długich tradycjach i solidnych podstawach finansowych, znanego na świecie z najwyższej jakości produktów i serwisu, który gwarantuje dalszy rozwój ELSA w przyszłości.”

Na podstawie informacji Schütz opracował TK