Siegwerk kupuje oddział firmy Schekolin
28 Feb 2017 09:08

DSC_5048Międzynarodowy producent farb do opakowań i etykiet, firma Siegwerk Druckfarben, przejmie oddział tub i laminatów z tworzyw sztucznych przedsiębiorstwa Schekolin, globalnego dostawcy lakierów do opakowań z Lichtensteinu. Po zakończeniu transakcji Siegwerk rozszerzy swoją ofertę produktową, uzupełniając ją o specjalne lakiery UV przeznaczone do pakowań z tworzyw sztucznych, w tym sztywnych tubek. Lakiery mogą być aplikowane na szerokiej gamie laminatów oraz tubek wykonanych z takich tworzyw jak polietylen, polipropylen, ABS, poliwęglan oraz polistyren.

„Przejęcie działu opakowań plastikowych firmy Schekolin uzupełnia nasze portfolio wysokiej jakości lakierami i wzmacnia naszą pozycję w obszarze rozwiązań utwardzanych światłem UV” - wyjaśnia Michael Mueller-Samson, szef działu BU Narrow Web EMEA w firmie Siegwerk. „Dzięki wdrożeniu produktów Schekolin rozszerzamy naszą ofertę dla konsumentów potrzebujących specjalistycznych rozwiązań do opakowań luksusowych i pozwala nam na jeszcze efektywniej wstrzelić się w indywidualne potrzeby klientów”.

W ramach umowy Schekolin zgodził się podzielić pełną wiedzą techniczną oraz produktową z Siegwerk, a także oddać wyposażenie produkcyjne związane z wytwarzaniem tub i laminatów z tworzyw sztucznych. Firmy będą również podejmować wspólne starania, by przekazanie oddziału odbyło się bezproblemowo i nie odbiło się negatywnie na poziomie obsługi klientów obu przedsiębiorstw. Z tego powodu Schekolin zgodził się na kontynuowanie produkcji na rzecz Siegwerka przez co najmniej 4 miesiące, aby zapewnić nieprzerwaną realizację zamówień dla odbiorców.

Obie strony zdecydowały się na utrzymanie w tajemnicy finansowych szczegółów umowy.

Na podstawie informacji Siegwerk opracował TK