Smurfit Kappa oficjalnym partnerem prestiżowego konkursu
29 Jan 2018 12:41

Firma Smurfit Kappa, ekspert w zakresie rozwiązań opakowaniowych Bag-in-Box, po raz kolejny została oficjalnym partnerem międzynarodowego konkursu Concours International Wine in Box, który odbędzie się 23 marca 2018 r. w Tuluzie. Pozostaje nim od pierwszej edycji, która odbyła się cztery lata temu.

W tym okresie konkurs, którego celem jest promowanie wysokiej jakości win w opakowaniach typu Bag-in-Box (worek w pudełku), stał się niezawodnym punktem odniesienia dla miłośników wina z całego świata. Impreza ma na celu wyłonienie prawdziwych 'gwiazd' wśród win w opakowaniach Bag-in-Box. W ubiegłorocznej edycji 130 producentów z 15 krajów przekazało blisko 400 win w ręce wyspecjalizowanych kiperów, którzy w wyniku testów 'na ślepo' wybrali marki godne cennego wyróżnienia „Best Wine in Box”.

Branża winiarska coraz chętniej korzysta z opakowań typu „worek w pudełku” - przykładem mogą być rynki francuski oraz amerykański. Konsumenci doceniają ich poręczność oraz długi czas przydatności do spożycia win umieszczonych w takich pojemnikach. Dzięki zaawansowaniu technologicznemu systemów Bag-in-Box, na które składają się najwyższej jakości powłoki foliowe, kompaktowe kraniki Vitop oraz zewnętrzne pudełka, przechowywane w ich wnętrzu wina nadają się do picia nawet po upływie kilku tygodni od momentu otwarcia.

Smurfit-Kappa była naturalnym wyborem dla organizatorów konkursu Concours, bowiem obie strony wyznają te same cele: poprawa jakości win pakowanych w Bag-in-Box oraz podnoszenie ich popularności. Konkurs to znakomita okazja dla producentów win na zdobycie popularności, zaś dla klientów na lepsze poznanie win w pudełku.

Na podstawie informacji Smurfit Kappa opracował TK