Smurfit Kappa wspiera cyfryzację branży opakowań z tektury falistej
20 Jul 2018 08:33

Koncern Smurfit Kappa nie zaprzestaje wdrażania innowacji cyfrowych dla branży tektury falistej i tworzy gamę papierów wielofunkcyjnych, które nadają się do zadruku w technologii cyfrowej i fleksograficznej.

Postęp technologiczny w druku cyfrowym – w tym możliwość personalizowania wydruków – zapewnia klientom wiele korzyści, takich jak zwiększenie elastyczności produkcji oraz podniesienie poziomów sprzedaży.

Jako dostawca szerokiej gamy opakowań z papieru i tektury, Smurfit Kappa wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie przy tworzeniu unikalnych i ekologicznych rozwiązań dla wszystkich technologii druku. Drukarze, którzy chcą pomóc klientom w pełnym wykorzystaniu potencjału, jaki zapewnia druk cyfrowy opakowań oraz ekspozytorów w punktach sprzedaży, muszą pracować blisko z materiałem opakowaniowym. To dlatego Smurfit Kappa podjęła decyzję o stworzeniu nowego portfolio papierów, które maksymalizują możliwości druku cyfrowego.

Jak obiecuje producent, nowy papier otworzy przed branżą opakowań zupełnie nowe możliwości. Prócz możliwości jego zadruku zarówno atramentami wykorzystywanymi w druku cyfrowym (UV oraz wodnymi), będzie on również odpowiedni do zastosowania w konwencjonalnym druku fleksograficznym, zapewniając klientom więcej możliwości.

Lars Henriksson, wiceprezes ds. rozwoju produktu w Smurfit Kappa Paper Division, powiedział: „Smurfit Kappa zaangażowało się w druk cyfrowy, by umożliwić swym klientom uzyskanie odpowiednich projektów graficznych wraz z pożądaną elastycznością i jakością. Nowa gama papierów doskonale radziła sobie podczas beta-testów. Stanowi kolejny krok na naszej drodze do cyfryzacji branży opakowań na bazie papieru.”

Rynkowa premiera nowych papierów jest przewidziana jeszcze w tym roku.

Na podstawie informacji Smurfit Kappa opracował TK

Na zdjęciu: Francuska papiernia Celulose du Pin, gdzie prowadzone są beta-testy nowej gamy papierów.