Smurfit Kappa zakończyła proces przejmowania firmy Reparenco
5 Jul 2018 08:35

Grupa Smurfit Kappa za kwotę 460 mln euro została właścicielem Reparenco, holenderskiego przedsiębiorstwa działającego w branży papierniczej i recyklingowej.

Saverio Mayer, dyrektor generalny Smurfit Kappa Europe, powiedział: „Jesteśmy szczęśliwi z zakończenia procesu przejmowania Reparenco i witamy jej 315 pracowników w strukturach Smurfit Kappa. Istnieje silny związek między naszymi działaniami, dlatego cieszy nas potencjał, jaki zapewnia umieszczenie Reparenco w ramach zintegrowanego systemu Smurfit Kappa.”

„Reparenco stanowi wstępny element naszego planu średnioterminowego: zwiększenia naszych zdolności w zakresie recyklingu tektury na terenie Europy. Firma ma idealne położenie w centrum europejskiego regionu operacyjnego, z silnym popytem na usługi napędzanym przez rozwój e-handlu oraz rosnącą tendencją zastępowania tworzyw sztucznych opakowaniami z papieru. Jej papiernia świetnie radzi sobie finansowo i specjalizuje się w produkcji tektur o gramaturze od 80 do 120 g/2, odpowiadających na wzrost popytu na materiały niskogramaturowe.”

Laurent Sellier, dyrektor operacyjny Smurfit Kappa, dodał: „Przejęcie Reparenco wzmocni nasz zintegrowany model biznesowy oraz uzupełni nasze możliwości recyklingu tektury o 450 tys. ton. Wraz z nią wzbogaciliśmy się również o wysokiej jakości maszynę do produkcji papierów graficznych (...)”.

„Recykling na poziomie 750 tys. ton materiału zwiększy nasze bezpieczeństwo i podniesie jakość surowca, a także zagwarantuje klientom pewność jakości i odpowiednich własności naszych produktów.”

Na podstawie informacji Smurfit Kappa opracował TK