Spółka Cognex przedstawia czytnik obrazu dla aplikacji pracujących z kolorami
17 Jul 2014 09:23

Spółka Cognex Corporation, czołowy dostawca systemów widzenia komputerowego zaprezentowała Checker 4G7C, łatwy w użyciu czytnik obrazów, który potrafi rozróżnić części według koloru.

„Z czytnikiem Checker 4G7C kontrola koloru produktu jest łatwiejsza niż kiedykolwiek przedtem”- poinformował Brian Nachtigall, główny manager i dyrektor działu handlowego czytników obrazu. „Z pomocą sprawdzonych, łatwych w obsłudze urządzeń interfejsu Checker wystarczy tylko wybrać kolor do weryfikacji i można rozpocząć sprawdzanie części”.

Checker 4G7C oferuje rozdzielczość sprawdzenia 376 × 240 ze wsparciem Ethernetu dla protokołów przemysłowych oraz oświetlenie białymi diodami LED z wysoką intensywnością do detekcji i sprawdzenia części i elementów charakterystycznych z szybkością nawet 800 części za minutę. Czytnik Checker 4G7C, który jest częścią serii Checker 4G, zawiera opatentowaną technologią spustu wewnętrznego Checker i oferuje kilka kluczowych korzyści:

- nie wymaga dodatkowych czujników do kontroli obecności części,

- wykrywa części dzięki lokalizacji ich charakterystycznego elementu, nie tylko krawędzi,

- śledzi części na linii produkcyjnej bez konieczności dokładnej manipulacji z nimi.

Oprócz nowych możliwości kontroli koloru, czytnik Checker 4G7C oferuje najwyższej klasy właściwości typowe dla tej serii, włącznie elastycznej optyki, łatwego ustawienia, możliwości dodawania dowolnej ilości urządzeń sensorycznych do konkretnego zadania i inteligentnych wyjść logicznych.

Firma Cognex Corporation jest jednym z liderów na światowym rynku w dziedzinie widzenia maszynowego i przemysłowego odczytywania kodów ID. Ich systemy, używane na cały świecie w wielu aplikacjach identyfikacyjnych, inspekcyjnych i naprowadzających, związane są z procesem produkcji i dystrybucji, zwłaszcza w przemyśle samochodowym, spożywczym, farmaceutycznym, logistyce oraz przez producentów OEM.

 

Opracowano na podstawie informacji firmy Cognex

error: Kopiowanie zabronione!