Steel Partners – właściciel API Group finalizuje przejęcie firmy Dunmore
27 Feb 2018 13:22

Firma Steel Partners Holdings L.P. – właściciel API Group – poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia amerykańskiego przedsiębiorstwa Dunmore Corporation, zajmującego się produkcją folii powlekanych do specjalistycznych zastosowań. Tym samym stała się współwłaścicielem Dunmore Europe GmbH z siedzibą w Niemczech. Strony transakcji nie ujawniły kwot związanych z akwizycją.

Dunmore to założona przed 45 laty firma z siedzibą w Bristol w stanie Pensylwania. Dysponuje trzema zakładami wytwórczymi (dwoma w USA i jednym w Europie), z których każdy posiada certyfikat jakości ISO 9001:2008. Jest jednym ze światowych liderów w produkcji folii specjalistycznych, laminowanych i metalizowanych. Obecnie Dunmore będzie funkcjonować jako osobna jednostka biznesowa raportująca do API Group. Ta ostatnia należy do Steel Partners i jest jej częścią działającą w ramach segmentu przemysłowego – Diversified Industrial.

„Dunmore, z ubiegłoroczną sprzedażą na poziomie ok. 70 mln USD, to kolejne znaczące wzmocnienie struktur API Group” – mówi Warren Lichtenstein, Executive Chairman w firmie Steel Partners. „Transakcja ta umożliwi nam większą penetrację rynków podłoży, folii technicznych oraz laminatów znajdujących zastosowanie w branżach lotniczej, fotowoltaicznych paneli słonecznych, izolacji odblaskowych oraz etykiet o wysokiej odporności. Przejęcie firmy Dunmore otwiera też przed nami nowe możliwości rynkowe w kontekście obecnie stosowanych przez nas technologii i rozwiązań”.

Dino Kiriakopoulos – CEO firmy API Group, uzupełnia: „Dunmore dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w USA i Niemczech, zajmującymi się wytwarzaniem wysokiej jakości folii i laminatów. Będą one stanowić dla nas doskonałą bazę dla dalszego rozwoju w zakresie zaawansowanych laminatów graficznych i technicznych, a więc segmentu szczególnie nam bliskiego po przejęciu Amsterdam Metallized Products w 2016 roku”.

Komentując transakcję Matt Sullivan – CEO firmy Dunmore - dodaje: „Komplementarność naszej produkcji względem obecnej oferty API Group i wynikające z niej możliwości rynkowe są nad wyraz widoczne i mówią same za siebie. Cieszymy się ze współpracy z firmami Steel Partners oraz API Group, która zaowocuje kolejnym, ekscytującym z naszego punktu widzenia etapem rozwoju Dunmore”.

Źródło: API Group