Stora Enso i Pulpex będą produkować butelki z papieru
20 May 2021 10:58

Firmy Stora Enso i Pulpex ogłosiły nawiązanie partnerstwa, którego celem będzie produkcja przyjaznych dla środowiska papierowych butelek i pojemników wykonanych z pulpy drzewnej, stanowiących alternatywę dla PET i szkła. Do tego celu wykorzystają one technologie formowania włókien Stora Enso i umiejętność przetwarzania produktów końcowych na skalę przemysłową.

Umowa o współpracy ma charakter wyłączności i dotyczy Stora Enso oraz Pulpex, firmy zajmującej się zrównoważonymi technologiami opakowaniowymi, założonej przez Diageo (producenta Johnnie Walker, Smirnoff i Guinness) oraz Pilot Lite (firmę zarządzania ryzykiem). Celem partnerstwa jest przemysłowa produkcja na dużą skalę odnawialnych i nadających się do recyklingu papierowych butelek i pojemników, które łatwo ulegają degradacji w środowisku naturalnym. Butelki i pojemniki produkowane z formowanej masy włóknistej pozyskiwanej w sposób zrównoważony będą miały znacznie niższy ślad węglowy w porównaniu ze szkłem lub PET. Obecnie partnerstwo koncentruje się na opracowaniu szybkiej linii produkcyjnej, która ma zostać uruchomiona w 2022 roku.

Dostrzegamy ogromny potencjał wynikający z połączenia zdolności tworzenia nowych rozwiązań Pulpexu z naszymi możliwościami produkcji przemysłowej - mówi Sohrab Kazemahvazi, starszy wiceprezes w dziale Włókien Formowanych w Stora Enso. Ta współpraca oznacza ważny krok w kierunku wprowadzenia na rynek prawdziwie zrównoważonej alternatywy dla plastikowych butelek i pojemników, oferując jednocześnie użytkownikom końcowym właściwości dorównujące tradycyjnym opakowaniom z rynku napojowego.

Opracowano na podstawie informacji serwisu Packaging Portal

error: Kopiowanie zabronione!